Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Koszmarnie wysoki poziom FSH

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasienkaaa



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 6:35 pm    Temat postu: Koszmarnie wysoki poziom FSH Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, wizyte u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie, jednak przeczuwam co mi powie. Do tego czasu umre z nerwow, wiec zalaczam tu wyniki badan.
FSH wyszlo mi, uwaga: 138,4.
Domyslam sie, ze to oznacza moja bezplodnosc.

Mam skomplikowana sytuacje - jestem po chemioterapii, miesiaczka zanikla mi w sierpniu 2009. FSH mialo okreslic dlaczego.
I wyglada na to, ze mam FSH wyzsze niz kobiety podczas menopauzy...
Czy jest dla mnie jeszcze jakas szansa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kasienkaaa
Na co była chemia?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasienkaaa



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chemioterapia BEACOPP na chloniaka Hodgkina. Chyba najsilniejsza, jaka stosuja w tym schorzeniu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BEACOPP jest modelem stosowanym w leczeniu,nie określa jednak typu histopatologicznego.Zwiększenie FSH jest spotykane po chemioterapii.Jeśli zostały zachowane wszystkie standardy leczenia przed i w czasie chemii nie wszystko jest stracone.Szansa jest,choć niewielka,przede wszystkim należy przywrócić jajeczkowanie.Jednak mam za mało informacji na temat całej historii choroby aby ocenić dokładnie.Lepiej oceni to lekarz prowadzący który zna całość historii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasienkaaa



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 7:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj typ to NS II B.
Lekarz prowadzacy nie porusza tej kwestii, skupia sie na wyleczeniu.
Mimo wszystko przy najblizszej wizycie (za 2 tyg.) zapytam.

Mam jeszcze pytanie: jak dlugo utrzymuje sie to powyzszone FSH po chemii?
SKonczylam ja w listopadzie, a wynik robilam wczoraj.
Dobre pol roku minelo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 8:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NS jest najczęściej spotykanym typem ziarnicy. Istotny jest wiek chorego.Jak sądzę mieścisz się w gr>30<50.(Należy zaznaczyć że są to czynniki indywidualne) spadek folitropiny może nastąpić najwcześniej po 3 miesiącach ale może trwać 3-4 lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasienkaaa



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 8:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 22 lata.
Dziekuje za odpowiedz.
Trudno, musze wytrzymac te 2 tygodnie do wizyty i moze wtedy dowiem sie czegos wiecej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group