Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kosmetyki do tłustej / suchej/ wrażliwej cery.

Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aska
Gość









PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 1:02 am    Temat postu: Sucha skóra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od paru lat mam problemy z trądzikiem. Używam różnych toników, żelów do mycia twarzy, ale nie mogę za często używać takich kosmetyków, ponieważ bardzo wysusza mi się skóra. Im bardziej się wysusza tym wiecej jest wyprysków. Byćmoże to przez wodę- ale nawet mycie w przegotowanej wodzie nic mi nie pomaga, a stosowanie kremów jeszcze bardziej wysusza moją skórę. Jak mam o nią zadbać? Już nie mam siły do tego, przez ostanie miesiące zaczęła mi się łuszczyć skóra we brwiach. Proszę o pomoc:)
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 10:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopasowaniem odpowiednego specyfiku zajmuje sie dermatolog Wink on ma wieksze możliwości niz kosmetyczka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Sty 01, 2006 3:20 pm    Temat postu: Re: Sucha skóra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aska napisał:
Od paru lat mam problemy z trądzikiem. Używam różnych toników, żelów do mycia twarzy, ale nie mogę za często używać takich kosmetyków, ponieważ bardzo wysusza mi się skóra. Im bardziej się wysusza tym wiecej jest wyprysków. Byćmoże to przez wodę- ale nawet mycie w przegotowanej wodzie nic mi nie pomaga, a stosowanie kremów jeszcze bardziej wysusza moją skórę. Jak mam o nią zadbać? Już nie mam siły do tego, przez ostanie miesiące zaczęła mi się łuszczyć skóra we brwiach. Proszę o pomoc:)


Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest dobry dermatolog..
Choć też może się pomylić, ale warto spróbować..
Może trzeba bedzie zastosować terapie hormonalną (?)
Powrót do góry
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 02, 2006 1:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przychylam się do wcześniejszych odpowiedzi. Mam znajomą, która miała podobne problemy (ma bardzo delikatną cere), stosowała różne środki, ale było tylko gorzej. W końcu zdecydowała się na dermatologa. Lekarz przepisał odpowiednie lekarstwa i wszystko powoli zaczęło wracać do normy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filuch



Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Toruń
PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 12:01 am    Temat postu: Sucha i piekąca skóra na twarzy! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam spory problem ze skórą na twarzy. Od kilku dni jest zaczerwieniona, piecze i jest bardzo sucha. Na czole pojawiło sie mnówstwo malutkich krostek, które wyglądają jak kaszka.
Może wiecie jak temu zaradzic?
Bardzo się przejęłam, bo nigdy nie miałam takich problemow z cerą.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mróz i wrazliwa cera mogła spowodować takie objawy. Sprobuj kremować twarz, nawilżyć ją. Jeżeli jednak to nie pomoże to może warto by sie udać do dermatologa, może być to reakcja uczuleniowa występujaco nietypowo bo tylko na twarzy (bo o reszcie ciała nie pisałaś)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli pojawia się coś niepokojącego na skórze, nieważne w którym miejscu najlepiej iść od razu do dermatologa, bo działanie na własną ręke może czasami zaszkodzić (mówie tu o jakichś nietypowych objawach np. dziwnych krostkach, utworach itp) a szczególnie, że jest to skóra twarzy, czyli dość delikatne i widoczne miejsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filuch



Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Toruń
PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 11:39 pm    Temat postu: Sucha i piekąca skóra na twarzy - RATUNKU!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ech a co zrobic jesli w najbliższym czasie nie można iśc do specjalisty?
Kremuję moją twarz na bieżąco tłustym kremem. Niestety postępy w przywracaniu jej do poprzedniego, idealnego niemal stanu są berdzo nikłe. Czasami wydaje mi się jakbym miała skórę żółwia na twarzy.
Bardzo sie martwię Sad(
Może ktoś jeszcze ma jakis pomysł, jak nawilżyc i natłuścic tą skórę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aska
Gość









PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 11:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, byłam wczoraj u dermatologa. Przypisał mi odpowiednie leki i na sucha skórę poradził: aby nie brać długich gorących kąpieli, tylko krótkie do 15 min w ciepłej wodzie i szybko wytrzeć ciało i najlepiej nakremować je w ciagu 3 min. kremem nawilżającym (w ciagu 3 minut po kąpieli naskórek taci dużo wilgoci). Pić dużo wody mineralnej:D O! I nie stosować kremów natłuszczajacych, ponieważ nie nawilżaja skóry tylko dają taki efekt- w zime jest to skuteczne dla ochrony. Są dobrą pożywką dla bakterii po dłuższym trzymaniu kremu na twarzy co może powodować wypryski, natomiast krem nawijżający szybko się wchłania:)
Powrót do góry
Aska
Gość









PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 11:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj mój ostatni post podaje tutaj link. Tam są soposoby na suchą skórę Wink

http://www.biomedical.pl/forum/sucha-skora-vt322.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group