Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kontuzja Kolana (ale lekarze nie wiedza co to)Pomocy :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DonMateok



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 4:00 pm    Temat postu: Kontuzja Kolana (ale lekarze nie wiedza co to)Pomocy :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ,

mam 16 lat i w kwietniu tego roku (2006) doznalem kontuzji kolana .

Ale po koleji ...


Wiec pewnego dnia poszedlem pograc z kuzynem w pile nozna . Bylo dosyc slizgo ale bez przesady. Chcialem mu podac pilke i tak jakos niefortunnie sie przerwrucilem ze jedna noga na druga skrzywiona noga upadlem ( wygladalo to nie groznie bo przy jezdzeniu na lyzworolkach itd sie juz wieksze wypadki mialo i nic sie nie stalo ) i cos mi strzelilo ... podam mnie bolala cala noga ale najbardziej kolano i nie moglem chodzic a jak prubowalem na jendej nodze skakac to ta druga noga itak dosyc mocno bolala ....
Potem lezalem 3 godziny w szpitalu ale lekaze zrobili tylko rendgena i dali kule i powiedzieli ze nie wiedza co to jest , sprawdzili tylko czy nie zlamalem nogi ale przeciez nie mialem bo kosc nie byla zlamana ani nic nie spuchlo . I tak to juz od tamtego czasu jest ze kiedy mocno prostuje/zginam noge to mnie mocno boli , ale najgorzej jest kiedy jest mocne naprerzenie , np. podczas grania w pilke nozna jak chcialbym np. szybko sie rozpedzic a potem nagle na lewej nodze zatrzymac ... Po tym wypadku strzelalo mi w nodze juz sam nie wiem ile razy , ale wlasnie zawsze przy takim sporym naprezeniu nogi.

Wie ktos co to moze byc czy moze nie opisalem kontuzji za dokladnie ? Sorry ze nie uzywam fachowyach slow ale mieszkam w niemczech i biologji nie mialem po 5 klasie po niemiecku a na niemieckich forach nic nei moge znalesc , znaczy sie jakiegos dobrego forum ...

Prosze o pomoc , za kazda wypowiedz bede bardzo wdzieczny ,

Pozdrowienia , Mateusz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosik77



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 4:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg mnie to powinnienes sie zgłosic do ortopedy.. najprawdopodobniej poszła ci łękotka lub sciegna..ale w tej sprawie najlepiej i tak zasiegnac porady ortopedy..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DonMateok



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dalo by sie to jakos ,, naprawic '' za wszelka cene ? ( chodzi mi o cwiczenia itd. albo jakies naturalne naprawianie , nie operacje ... ) . Niedlugo napewno pujde do lekarza i mu wszystko opowiem ale boje sie ze bede mial takie cos do konca zycia a bez sportu nie wyobrazam sobie zycia :/

Pozdrowienia Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosik77



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj maz miał to dosyc szybko zdiagnozowane.. szybko miał zabieg usuniecia łękotki.. 24 godziny spedził w szpitalu.. potem rehabilitacja i na dzien dzisiejszy juz nawet zapomniał że cos takiego miało miejsce.. wiec głowa do gory.. Wink moim zdaniem nie powinnienes zwlekac z wizyta u ortopedy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DonMateok



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 24, 2006 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok , to ja postaram sie jak najszybciej zrobic termin z lekarzem Smile

Mogla bys moze mi jeszcze powiedziec ile takie cos po zabiegu sie leczy ? ... bo jestem ciekawy za ile bede mogl sobie calkiem normalnie muc pograc w pilke noznai uprawiac normalnie sport ... Jest to dla mnie wazne bo jestem powiedzmy uzalezniony od sportu w pewien sposob i lubie grac w druzynach itd.. a w wielu dyscyplinach bylem dobry .. Smile

Troche mi lepiej po tej twojej wyowiedzi ale ja nie moge sie doczekac jezeli mial bym miec spowrotem zdrowa noge na ta chwile , bo mojim zyczeniem urodzinowym bylo to zeby muc normalnie tak jak wczesniej sie poruszac itd. Smile!

na sporcie np. na 100 metrow mialem 12,02 sekund i wiem ze mogl bym miec jeszcze mniej ale w takim stanie nie mam co prubowac bo sobie jeszcze cos jeszcze bardziej pogorsze z noga i potem juz nie bedzie mozna nic zrobic .

Dzieki za twoja wypowiedz i mam nadzieje ze moze jeszcze ktos cos by mogl wspomniec na ten temat Smile

Pozdrowionka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosik77



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 25, 2006 10:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moj mąz dochodzil jakis miesiac do siebie.. a pobyt w szpitalu to tylko 24 godziny..ale wiesz on miał to robione że tak powiem "na gorąco" a ty juz masz to "przechodzone" wiec nie wiem jakie sa rokowania.. tak jak pisałam wczesniej.. lepiej skonsultowac to z lekarzem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
boni



Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Berlin
PostWysłany: Sob Lis 25, 2006 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czujesz jak by ci "kolano uciekalo"?? tzn jak biegniesz albo idziesz to czujesz przesuwajaca sie kosc, masz takie objawy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DonMateok



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 11:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a czujesz jak by ci "kolano uciekalo"?? tzn jak biegniesz albo idziesz to czujesz przesuwajaca sie kosc, masz takie objawy?


tak w zeczy samej , gdy na wf-ie pare razy mi znowu tak ,, strzelalo `` czulem jak by mi sie poprostu cos w kolanie przesunelo i zerwalo jednak 2 tygodnie to trwa i pozniej znowu moge chodzic ale jezeli chodzi o sport to nie moge jeszcze w 100 % wykozystac moich mozliwosci ..





sprawa jak narazie ma sie tak

najpierw mialem termin u zwyklego lekarza ( po tym jak pisalem ten temat ) on skierowal mnie do ortopedy a ordopeda na hmm.. nie wiem jak to sie po polsku dokladnie nazywa ale w niemczech to Kernspintomographie czyli chyba jakas domografia czy cos takiego po polsku chodzi o to ze bylem w takiej jakby grubej rurze i mi przeswietlali noge ( musialem tam lezec nietuszajac sie 30-40 minut ) teraz dostalem te wszystkie zdjecia i musze zrobic sobie jeszcze jeden termin u ortopedy , zobaczymy co teraz powie Smile

narazie troche boje sie uprawiac za duzo sportu bo przez to znowu moglo by mi strzelic w kolanie i potem lipa przez kilka albo troche wiecej dni ..

Pozdrowienia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group