Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Konsekwencje po wycięciu wyrostka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alkim



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 9:51 am    Temat postu: Konsekwencje po wycięciu wyrostka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

W grudniu, czyli 7 miesięcy temu miałem wycinany wyrostek robaczkowy. Ostatnio zaczynam odczuwać lekkie bóle (nawet trudno nazwac to bólami), może uwieranie, czasem kłucie w prawym boku. Zarówno w okolicach blizny jak i wyżej. Moje pytanie to: jakie mogą być powikłania po tym zabiegu. Czy jest możliwość... , że coś tam zostawili (po jakim czasie można to wykryć)?

Pamiętam, że na oddziale leżała dziewczyna ze "skrętem kiszek" - komplikacją po wyrostku. Nie wiem tylko ile czasu minęło od operowania. Bardzo prozę o pomoc, bo bardzo mnie to martwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 4:27 pm    Temat postu: Re: Konsekwencje po wycięciu wyrostka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alkim napisał:
Czy jest możliwość... , że coś tam zostawili (po jakim czasie można to wykryć)?


według mnie nie ma takiej możliwości.. także główka do góry, ale czy skręt kiszek tak jak u koleżanki.. ? no wiesz trudno mi to powiedziec.. najlepszym sposobem jaki zrobisz dla siebie i zdrowia będzie udanie się do lekarza:)

nu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alkim



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 4:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi ta dziewczyna opowiadała, stało się to nagle. Zjadła jabłko i okropnie zaczął boleć ją brzuch. Od razu pojechała do szpitala. Jeśli mnie coś pobolewa, uwiera to myślę, że chyba można wykluczyć owy "skręt"....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anula25



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 9:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja siostrę po usunięciu wyrostka też bolało w okolicy szwów, a noga sztywniała przy chodzeniu. Jakby tego było mało brzuch miała opuchnięty przez ponad miesiąc, wyglądała jakby była w zaawansowanej ciąży (a była na diecie - sucharki itp.). Sądzę, że to zależy od organizmu. Jeżeli niepokoi Ciebie to kłócie, uwieranie, to zrób sobie USG - dla świętego spokoju Smile. Moja siostra miała robione USG, bo też podejrzewaliśmy, że coć tam w srodku zostawili po zabiegu.

Trzymaj się ciepło i bez bólu ... Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 5:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozliwe są zrosty pooperacyjne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vanessja



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 1:18 am    Temat postu: no ladnie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czytam w internecie a tu nagle widze ze jestem opisywana na forum. co sie okazalo faktem jest ze po zjedzeniu jablka i po wypiciu wody mozna dostac skretu ale po rozmowie z lekarzem, mialam zrosty po wyrostku robaczkowym tj 13lat wyrostek robaczkowy 16 lat skret kiszek bol nie milosierny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gacek60



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódż
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 12:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! jak po każdej operacji tak i po operacji wyrostka okres dochodzenia do poprzedniej formy zajmuje trochę czasu więc wszelkie pobolewania to normalna sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group