Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Konsekwencje niebrania thyrozolu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulinee88



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 2:38 pm    Temat postu: Konsekwencje niebrania thyrozolu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otóż zrobiłam najgorszą rzecz jaką mogłam zrobić i strasznie tego żałuje ale błagam o pomoc co mogę zrobić z tym...

W październiku dowiedziałam się że mam nadczynność tarczycy (od 6 lat wypadały mi włosy i moja mama stwierdziła że mam chorą tarczyce) dostałam skierowanie do endykronologa zapisał mi thyrozol (brałam 10 mg 2 tabletki 2 razy dziennie)po 2 miesiącach brania przestałam je brać i od 10 lutego zaczęły mi wypadać włosy znowu ... postanowiłam że muszę jednak je brać i znów je biorę jednak po 2 tygodniach nie widzę by przestały mi wypadać . Co mam zrobić ?? Czy jednak muszę dłużej czekać na efekty ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

paulinee88
ja bym radziła najpierw wykonać ponowne badanie tarczycy. TSH , FT3 i FT4.
czasem zdarza się że nadczynność przechodzi w niedoczynność i na odwrót. dlatego lepiej przed konsultacją z lekarzem nie zażywać leków. a już tym bardziej nie robić samowolnych przerw i ponownego zażywania leków.
miałaś wykonywane USG tarczycy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paulinee88



Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak robiłam USG ale wszystko wporządku, nie mam żadnych objawów niedoczynności
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 3:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się lecze na nadczynność i biorę thyrozol chyba od października, jestem cały czas pod kontrolą lekarza co jakiś czas każe mi robić badania. Lekarz zmniejsza mi dawkę thyrozolu, obecnie biorę 10mg jeden raz dziennie.
Idź jak najszybciej do lekarza, bo to są zbyt poważne dolegliwości żeby samemu sie leczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group