Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Konieczna wizyta u neurologa?

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorotka



Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: jaroslaw
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 5:46 pm    Temat postu: Konieczna wizyta u neurologa? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile a więc mój problem tkwi w tym ze,często musze zrezygnować z wielu przyjemności np.spania pod namiotem z kolezankami,dłuższego spacerku( ok5-7 km)wracania do domu nad ranem,a co najważniejsze(jak dla mnie Smile ) z dyskotek!...wystarczy ze jestem na dyskotece 3 godziny to w nocy przeżywam koszmar zarówno ja jak i moja rodzinka ( ktora ma przeze mnie nieprzespaną noc:( ) A więc w nocy mam drgawki w wyniku,których mam przegryziony język i policzki (straszny ból przez,ktory rezygnuje z jedzenia nawet mówienie sprawia mi ból) jest to cos podobnego do padaczki (ale ja mam to tylko w wyniku przemęczenia) Ataków(przez ktore bola mnie miesnie) nie mam tylko wtedy gdy wezme jakies tabletki na sen...a czasami nawet to nie pomaga:( Rano (po ataku) trace swiadomośc wiem tylko podstawowe rzeczy: jak sie nazywam,ile mam lat itd...ale za to nie mam pojęcia co sie wydarzyło np:miesiąc temu lub wczoraj...Przez cały dzien dostaje drgawek w wyniku czego wszystko wypada mi z rak,jestem słaba i robi mi sie ciemno przed oczami przez co upadam na podłogę.Padaczka jest wykluczona,badania neurologiczne są ok....moze z was ktos wie co to moze być???do jakiego lekarza powinnam pojsc???prosze o odp...bo nie chce niszczyc sobie wakacji tak jak rok temu...:-*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do ogólnego i poprosić o skierowanie do neurologa. I to jak najszybciej!
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie pzreczytałam do końca Twojej wypowiedzi a już chciałam powiedzieć że to padaczka.. a tu jednak nie.

Objawy są identyczne jak przy w/w chorobie, choć jest jej kilka rodzai.
Nie mam pojęcia co to może być. Idź do neurologa i to szybko.

To lekarze nie powiedzieli Ci co masz zrobić ze sobą? Nie dali Ci żadnych leków??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 5:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja dokladnie tak jak Yalissea nie doczytalalam do konca i bylam przekonana ze to padaczka, mam dwoch dobrych znajomych epileptykow napad widzialam juz nie raz i czytajac Twoja wypowiedz bylam wrecz przekonana o padaczce.A mozesz napisac poprzez jakie badania wykluczyli padaczke?W kazym razie powinnas isc do lekarza bo to nie jest normalne.Powinnas zaczac brac jakies leki zeby to ograniczyc bo mozesz sobie podczas tych nazwijmy to "napadow"zrobic krzywde gdy nie bedzie nikogo obok lub gdy stanie sie to na ulicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie jakie badania?
Pewnie EEG i MR.
No, ale poczekam na Twoją odpowiedź.

I tak jak wyżej napisano - ogranicz wypady na dyskoteki i inne czynności które powodują u Ciebie tak ciężki stan.
Wiadomo, że musisz sie skontaktować z lekarzem, bo nie możesz sobie tak po prostu chodzić z wrażeniem że coś Ci się stanie. Narażasz swoje życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak. oprócz badania neurologicznego i badania krwi, to przydałoby się zrobić EEG, tomografie komputerową i rezonans magnetyczny Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 12:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No TK też można. Zazwyczaj robią wszystkie, choć EEG i MRI - żeby stwierdzić lub wykluczyć epilepsję.

My tu gadu gadu, a nie ma założycielki tematu...
dziwny przypadek z tą Twoją dolegliwością
Nie boli Cię głowa?


TK - tomografia komputerowa
EEG - elektroencefalografia
MRI - rezonans magnetyczny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dorotka



Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: jaroslaw
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam:-) dziekuję wszystkim za odpowiedz.No właśnie problem w tym że, te ,,ataki" mam tylko w czasie snu.Nigdy nie miałam ich w ciągu dnia.Z tymi tabletkami(jakie chciał przepisac mi neurolog) to jest pewien haczyk: jesli zaczełabym je brac to musiałoby trwać to minimum rok,nawet jesli dolegliwości by ustapiły to i tak musiałabym je brać i stopniowo zmniejszać dawkę( a to oznacza ze musiałabym je brać drugie 2 lata -nawet i dłużej) Nie zgodziłam sie na te leki ponieważ wystarczy że,wezme cos na sen i przespie całą noc-no tylko że rano mam zaniki pamięci i drgawki;-(Dziwi mnie jeszcze jeden fakt:dlaczego choroba pojawiła się dopiero w wieku 17 lat???Chciałabym zaznaczyc że, dolegliwości pojawiły sie rok po śmierci Mamy,wystarczy że się pokłucę z kimś lub zdenerwuję-to atak jest gwarantowany.Jak wcześniej pisałam byłam u neurologa miałam robioną tomografię i wszystko jest w porządku...nie wiem co mam o tym sądzic????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdziwiła mnie Twoja postawa odnośnie leków Confused
Na pewno by Ci pomogły. Ludzie leczą się o wiele dłużej czasami i to z pozytywnym skutkiem.

Tylko tomografię? A EEG i MRI ?

Ile masz lat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dorotka



Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: jaroslaw
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 17 lat.Strasznie boje sie tych leków,moja koleżanka ma padaczkę i wiem na czym to polega.Miałam robionych wiele badań-na tą ,,dolegliwość" byłam w szpitalu i tam robili mi wszystkie badania...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group