Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

konflikt serologiczny

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asia08052006



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pamietam, ze przy pierwszej ciazy dostawalam jakis zastrzyk. a bylo to w 10 tyg. ciazy, bo dopiero wtedy poszlam do ginekologa i lekarz potwierdzil ciaze. a teraz , czy moze powinnismy przed planowanym zaplodnieniem zglosic sie do lekarza i uprzedzic , ze mamy konflikt. chodzi mi o to czy nie bedzie za pozno jak juz bede np w 10 tyg. bo zanim sie dostane do lekarza to zawsze trwa z miesiac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli przy pierwszej ciązy dostałaś zastrzyk to znaczy,że były już wtedy obecne przeciwciała. Na Twoim miejscu poszłabym do gina i zapytała o radę .
O konflikcie mówimy wtedy gdy dziecko odziedziczy krew po ojcu czyli Rh +. Gdy Ty masz ujemne Rh to gdy do krwiobiegu dostaną się dodtnie Rh dziecka to Twój organizm bedzie zwalczał krwinki dziecka bo uzna je jako złe i nie Twoje . wtedy zaczną się wytwarzać przeciwciała niszczące krwinki dziecka ( dlatego robi się badania).
Co zagraża? No np niedokrwistość, śmierć dziecka, silna żółtaczka
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia08052006



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 7:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie moj pierwszy synek ma grupe krwi 0 czyli nie odziedziczyl krwi po tacie. czytalam przed chwila duzo o tym , ale juz mam metlik. boimy sie z mezem . moze mi ktos to jasniej wytlumaczyc. prosze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 8:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak mam jaśniej wytłumaczyć ? Co Ciebie interesuję dokładnie. Może łatwiej Ci bedzie zrozumieć jak zadasz konkretne pytania. Wtedy łatwiej bedzie napisać prostszą odpowiedz. Ja też z mężem mamy konflikt dlatego dużo pytałam swojego gina na ten temat
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia08052006



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chodzi o to , ze przeczytalam, ze te przeciwciala tworza sie, gdy przy pierwszej ciazy dziecko dziedziczy grupe krwi ojca czyli bRh+. a w naszym przypadku synek mial grupe 0 . czy tzn. , ze te przeciwciala sie nie wytworzyly? i teraz przy kolejnej ciazy [ bo przy roznej grupie krwi druga ciaza jest przeciez grozniejsza] te przeciwciala [jesli dziecko bedzie mialo tym razem grupe ojca] nie uaktywnia sie na samym poczatku. nie wiem czy dobrze to zrozumialam. moze pokrecilam troche to sorry. jak masz chwile i ochote to popraw mnie. dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ważna jest grupa ale czynnik Rh . Synek odziedziczył po Tobie Rh - ?? jeśli tak to problemu nie ma ponieważ przeciwciała nie wytworzyły się . Problem może być wtedy gdy dziecko odziedziczy krew po ojcu ale nie grupę tylko Rh + . Jeśli synek jednak ma Rh + to po porodzie musiałaś dostać zastrzyk który powoduję ,że dziecko kolejne jest bezpieczne.

Więc w skrócie problem jest tylko wtedy gdy płód odziedziczy czynnik Rh + po ojcu. W innym wypadku nie ma kłopotu.
Czy jaśniej troszkę napisałam?? Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia08052006



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 9:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak teraz juz wiecej rozumiem. poczytalam raz jeszcze te artykuly, drugi raz zawsze latwiej zrozumiec. wiec w naszym przypadku chyba nie ma klopotu.?
uspokoilismy sie troche z mezem, wiec dzialamy dalej . dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 11:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie martwcie się bo nawet gdyby jednak przeciwciała się wytworzyły to podaję się surowicę i nic złego się nie dzieję. Jak zajdziesz w ciąże na wizycie dostaniesz skierowanie na przeciwciała i to badanie będziesz powtarzać co kilka tygodni. Jeśli bedzie obecność przeciwciał automatycznie zastrzyk i po strachu.
My mamy identyczną sytuację jak Wy Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia08052006



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JESZCZE RAZ DZIEKI POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group