Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

konflikt serologiczny

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mona84



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 9:35 pm    Temat postu: konflikt serologiczny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oczywiście jak każda kobieta chciałabym miec dzieci niestety oprócz tego że mam astme-ataki-biore leki wziewne,to w dodatku z mężem mamy konflikt krwii ja mam ARh- a mąż ARh+ w dodatku u moich rodziców wystepował dokładnie ten sam problem mama była w ciąży blixniaczej ja urodziła w 7 mieś ja przeżyłam mając niespełna kilogram drugie dziecko było już martwe w łonie od kilku mieś.Mam poważne wądpliwości czy zachodzić w ciąże,lekarz u której lecze sie na astme powiedziała ze w takim wypadku jest duze ryzyko poronień u kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 9:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to wyglada w przypadku astmy,ale co do konfliktu to wiem z eteraz nie jest to strasznym zagrozeniem,podaje sie jakies przeciwciala i jest dobrze(tak mi sie wydaje)Moja kolezanka wlasnie 5 dni temu urodzila zdrowego synusia ( z mezem rowniez mieli konflikt)i nie wiem czy ona w ciazy czy dzidzi po porodzie i ona dostawali jakies przeciwciala zeby wszystko bylo dobrze i jest.Moze ktos wie cos wiecej na ten tamat w ci pomoze a co do Astmy to nie mam pojecia jaki ona moze miec wplyw na pprzebieg ciazy i porod..Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sie zgadzam z mamą Julki. Smile Co do astmy nie wiem. Ale sama jestem dzieckiem z konfliktu. Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja sie zgodze mam julki poniewaz moja sasiadka tez byla ostanio w ciazy i tez miala konflikt krwi i urodzila zdrowego synusia - poniewaz teraz maja jakies szczepionki a jak one nie pomoga to robia cesarke.U mojej sasiadki akurat zrobil cc bo szczepionki nie pomagaly - bardzo sie martwila i plakala niepotrzebnie bo dzidzia jest calkiem zdrowa-dodam ze to bylo jej drugie dziecko a ponoc przy drugim jest wieksze ryzyko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 6:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konflikt krwi przy pierwszym dziecku nie powoduje zadnych zagrożeńSmile Na początku oznacza się grupę dziecka po urodzeniu a pani dostanie immunoglobulinę. Jesli bys nie dostała tego leku to przy następnym dziecku dochodzi do roznych konfliktów szczegolnie choroby hemolitycznej u dziecka ale teraz to zdarza się rzadko:)Proszę poczytać w internecie na temat konfliktu to sie uspokoisz:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trili2007



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 11:25 am    Temat postu: konflikt serologiczny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem w drugiej ciąży,
mamy konflikt serologiczny, ja mam B rh-, a mój mąż B rh +.
Pierwsze dziecko urodziłam zdrowe-3 lata temu.
Czy powinnam się martwić?
Jakie jest ryzyko że urodze dziecko z wadą genetyczną np. z zespołem downa?
Bardzo się tego obawiam a USG mam dopiero za 3 tygodnie.
Czy ktoś może mi pomóc a jednocześnie trochę mnie uspokoić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zespołu downa to nie
może wystąpić niedokrwistość płodu lub choroba hemolityczna
pierwsza ciąza jest bezpieczniejsza, więc ryzyko jest większe teraz
należy określić przeciwciała anty-Rh w surowicy krwi. jeżeli będą obecne, to będzie trzeba je co jakiś czas powtarzać
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trili2007



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli wystapi niedokrwistośc płodu lub choroba hemolityczna do trzeba brać jakies leki czy profilaktycznie bede coś dostawać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tzn. jeżeli wystąpi cięzka postać z choroby hemolitycznej, to przetacza się krew co ok. 2 tygodnie do ok. 35 tygodnia ciąży. a po pierwszym porodzie nie miałaś podawanej immunoglobuliny?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trili2007



Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 3:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie pamiętam,
rodziłam za granicą
zaraz po porodzie dostałam zastrzyk w pupę-ale to raczej nie o to chodzi
przed wypisem do domu miałam robione badanie krwi i jak mnie wypisali to znaczy że wszystko było wporządku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group