Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kołysanie się podłoża

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariner



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 7:44 am    Temat postu: Kołysanie się podłoża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem mężczyzną, mam 39 lat. Od pewnego czasu niepokoją mnie objawy, których do tej pory nie doświadczałem. Otóż, kilka miesięcy temu (luty-marzec) przez kilka dni odczuwałem bardzo silne bóle głowy. Pojawiały się wyłącznie w porze wieczorowej. Bóle były bardzo mocne, zazwyczaj w chwili kiedy układałem się do snu, leżałem już na poduszce. Odczuwałem je w lewej części głowy, w "ćwiartce" pomiędzy lewym okiem i lewym uchem. Ból trwał 2-3 minuty i samoistnie ustępował. Po tygodniu, może dwóch zaniknął, zapomniałem o nim. Potem jednak pojawiły się inne objawy. W czerwcu zauważyłem, że czasami kołysze mi się podłoże. Zdarza się to szczególnie, gdy jestem na szerokich korytarzach, albo na szerokich, długich deptakach. Mam wtedy wrażenie, że albo chodnik pochyla się lekko w lewo, albo jakaś siła delikatnie przechyla mnie. Czasami także mam wrażenie, że trudno mi utrafić stopą na stopień, podczas wchodzenia na schody. Dodam także, że od około roku czasu dość często drętwieją mi palce lewej dłoni, szczególnie dwa ostatnie. Dość szybko drętwieją mi także nogi, po założeniu jednej na drugą. Kilkakrotnie także w okresie ostatniego roku zdarzyło mi się, że gdy stałem, nagle pole widzenia zaciemniało mi się, ściszały się odgłosy z zewnątrz. Trochę podobnie jakby w telewizorze obniżyło się napięcie. W takich sytuacjach nie tracę całkowicie kontaktu z rzeczywistością, trwa to 3-4 sekundy. Wystarczy, że delikatnie czegoś się przytrzymam.
Wszystkie te objawy są denerwujące, ale nie mają miejsca codziennie. Interesuje mnie, jakie jest najbardziej prawdopodobne rozpoznanie.

W uzupełnieniu dodaję, że mam raczej normalne ciśnienie. Przez 20 lat służyłem w policji - pod znacznym obciążeniem psychicznym, w ciągłym stresie. Papierosy, kawa, itd. Pamiętam, że jako młody, kilkunastoletni chłopak "oberwałem" w tył głowy kamieniem. Nie było utraty przytomności, ani objawów wstrząsu mózgu. W miejscu tym powstał obszar łysienia plackowatego, ale zanikł. Nigdy nie odczuwałem żadnych dolegliwości związanych z tym urazem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 9:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy jest "na sali" neurolog, dlatego proponowałbym jednak się do niego osobiście udać. Smile
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariner



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz oczywiście racje, tyle, że chodzi mi jedynie o podpowiedź. Przyznam, że wizyty u neurologa ograniczały się jak dotychczas do stukania młoteczkiem w kolana i zaleceń typu: dużo wypoczywać, nie przemęczać się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 3:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to idz prywatnie albo do innego i pwoiedz żeby skierował cię na badania, bo to raczej niejest przemęcznie. Wątpie że to ten uraz z dzieciństw chyba wtedy objawy pokazały się już dawno.Moim zdaniem powinnieneś zrobić badania.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 4:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak usłyszałam, że kołysanie zdarza się na dużych powierzchniach to skojarzyło mi się z agorafobią - jest to lęk paniczny przed dużymi powierzchniami . może też tłumem ludzi.
może warto sprawdzić błędnik. (ale przyznam się, że nie wiem jak:))
jeśli lekarz nic nie powiedział to może czas udać się na konsultację do innego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group