Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kołotanie serca i nerwobole miedzyzebrowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shergala



Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 12:27 pm    Temat postu: Kołotanie serca i nerwobole miedzyzebrowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od 4 lat mecze sie wlasnie z nerwobolami miedzyzebrowymi, miedzy czasie dodatkowo doszlo kolotanie serca. Oczywiscie bylam u lekarza rodzinnego ktory z poczatku zrobil tylko ekg, stwierdzil ze mam tylko lekkie odchyly i nic poza tym. Po drugiej mojej wizycie lekarka dala mi jeszcze dodakowo skierowanie na badania krwi i moczu plus znowu ekg. Badanie znowu nic nie wykazaly. Przepisala tylko persen i mialam brac w razie silniejszych boli. Ale nic nie dawaly. Bole sie nasilaly podczas zwyklych czynnosci. Codziennie budzilo mnie klucie w klatce piersiowej po lewej stronie. Znowu poszlam do lekarki, tym razem 'wyprosilam' skierowanie do kardiologa. Po serii badan kardiolog stwierdzil ze mam lekka arytmie serca, a klocie w zebrach powinny przejsc w krotkim czasie. Bylam rok temu u kardiloga i nadal nic nie przechodzi. Sa dni kiedy jest ok ale nieraz nawet z lozka sie nie ruszam. Dodatkowo inne objawy, dretwienie konczyn jak dluzej jestem w jednej pozycji, zawroty glowy przy dluzszym staniu, dusznosci, doslzy takze zaburzenia emocjonalne.. przez jakis czas stany lekowe, ciagle zmeczenie, przygnebienie, problemy z zasypianiem. I jeszcze zazwyczaj wyzsze cisnienie i puls Juz nie wiem jak sobie z tym radzic. mam 21 lat. prosze o opinie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 1:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!
Jak określiłaby Pani swoje bóle międzyżebrowe? Proszę opisać jak Panią boli, charakter tego bólu. Czy prowadzi Pani stresujący tryb życia?

Ponadto, jeżeli kardiolog stwierdził odstępstwa od normy w wynikach badań, powinien poszerzyć diagnostykę, o:

- wielokrotne powtarzanie badania EKG,
- wykonanie badania: RTG klatki piersiowej i ECHO serca,
- w celu uchwycenia napadowych (krótkotrwałych i ustępujących) zaburzeń rytmu serca należy powtarzać do skutku EKG metodą Holtera,
- w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia choroby niedokrwiennej serca należy rozważyć test wysiłkowy i koronarografię.

Co więcej, poza leczeniem u kardiologa polecałabym się wybrać do neurologa, niepokoją mnie Pani kolejne objawy, a mianowicie drętwienie kończyn i zawroty głowy. Myślę, że tutaj konieczne jest przeprowadzenie szczegółowej diagnozy lekarskiej.

Co do zaburzeń emocjonalnych, niepokoju oraz zaburzeń lękowych w przypadkach problemów z sercem są to bardzo częste dolegliwości. Powinna Pani zostać objęta specjalistyczną opieką lekarską, proponuję zmienić kardiologa, może prywatnie proszę się wybrać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
shergala



Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 1:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pasta napisał:
Jak określiłaby Pani swoje bóle międzyżebrowe? Proszę opisać jak Panią boli, charakter tego bólu. Czy prowadzi Pani stresujący tryb życia?

czasami tylko klocie jakby przeszywajace, zazwyczaj taki tepy bol. Jak dluzej stoje to taki ucisk w klatce, jakby mi ktos pasem obwiazal i ciezko mi zlapac oddech. Nie prowadze stresujacego trybu zycia.

Mialam echo serca ktore nic nie wskazalo, po holterze kardiolog stwierdzil ze mam lekka arytmie. Powiedzial ze to nic groznego ale jak juz jest wychwycone to zeby to kontrolowac i przychodzic do niego przynajmniej raz w roku. Ale na samo spotkanie czekalam ponad pol roku, dodatkowo wszystkie badania byly w odstepie czasowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Opis bólu wyraźnie wskazuje na nerwobóle międzyżebrowe, które mogą być spowodowane uciskiem na nerw, zatem zachęcam aby udała się Pani do neurologa.

Polecam też bardziej szczegółową diagnostykę w kierunku arytmii:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
shergala



Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za pomoc, w najblizszym czasie napewno udam sie znowu do lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
shergala



Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 11:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byl akurat u mnie masazysta bo naciagnelam miesien w szyi. Opowiedzialam mu o tych zebrach, zobaczyl co i jak i powiedzial ze to moze byc jakas blokada miedzy zebrami a lopatka ktora uciska nerwy [?]. Mialam bardzo pospinane praktycznie wiekszosc miesni. Jesli masaze nic nie dadza pojde do lekarza po skierowanie do neurologa i na przeswieltenie klatki piersiowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group