Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kolano, rzepka (?)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaamil



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 12:08 am    Temat postu: Kolano, rzepka (?) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam problem...
trenuję siatkówkę w dosyć dużym wymiarze godzin tygodniowo (ok 16h/tydzien- 8 treningów)
jak wiadomo jest to sport w którym skakanie, lądowanie etc jest chlebem powszednim..
oprócz tego jeżdżę na nartach i ogólnie jestem osobą aktywną.
od jakiegoś czasu (kilka miesięcy czuję ból w kolanach) raz mocniej, raz lżej- jest to normalne, przetrenowanie itp, jednak dziś zauważyłem że przednia część obu kolan (w mojej opinii rzepka) lata luźno na boki w górę i w dół..

wystarczy to ustabilizować jakimś ściągaczem czy lepiej iść do lekarza? co może tu stwierdzićź lekarz, jak długa może być przerwa od sportu i ogólnie jakie mogą być konsekwencje dalszego trenowania i zaniedbania kolan?

pozdrawiam! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 12:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lepiej iść do lekarza, a jak zaniedbasz kolana to ostatecznie czeka cie operacja, a to nie jest przyjemne.
trenowałam siatkówkę 5 lat, ale często bolał mnie nadgarstek (mialam dawniej zlamany) i tak pobolewal, uwazalam ze to normalne, bo siatkowka to i praca rak, az w koncu spuchla mi reka niemilosiernie, poszlam do lekarza, i uslyszalam, ze musze zrezygnowac z tego sportu, bo w wieku 30-lat nie bede mogla uniesc widelca do ust.
takze, nie ma na co czekac.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kaamil



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 1:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no dobra a tak na oko jakie zabiegi mi "grożą", co mnie czeka itd? ile ~ przerwy w trenowaniu, graniu, czy będą problemy z chodzeniem (jakies kule itp) ?
pytam, bo chcę wiedzieć czego sie potem spodziewać i przygotować na to psychicznie bo nie będzie łatwo rzucić to wszystko tak z dnia na dzień..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 2:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na oko to chłop w szpitalu umarł Wink

Jak zrobią Ci badania to będzie można cokolwiek powiedzieć. Przede wszystkim jakiś RTG lub mniej szkodliwe USG, być może MR. Co więcej, ciężko stwierdzić. Zależy co wykażą ww. badania.

Także idź do lekarza. Im szybciej tym lepiej.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kaamil



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 2:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cóż.. skonczy sie weekend i postaram sie umowic do jakiegos ortopedy.. byle tylko nie trzeba za długo czekac bo znając życie to oleje ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 2:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze możesz pójść prywatnie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kaamil



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 3:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wątpie że to realne ale może mogłabyś mi polecić jakiegoś dobrego ortopedę na śląsku? (najlepiej okolice Katowic)..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 4:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm...No nie za bardzo bo ja z ldz jestem ;]
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iluminator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 9:30 am    Temat postu: rehabilitacja po naderwaniu troczków rzepki kolanowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mojego 11-letniego syna na USG stwierdzono (bez jakiejkkolwiek kontuzji) naderwanie wiązadeł rzepki lewego kolana i włożono mu nogę na 7 tygodni w gips. Przedwczoraj gips zdjęto, noga jest sztywna, boli, nie może zginać i jest załamany. Obcesowy lekarz w przychodni szpitala dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie powiedział, że noga "rozrusza się w sposób naturalny", a skierowanie na rehabilitację da mi za miesiąc.
Nie rozumiem, dlaczego rehabilitacji nie można wdrożyć od razu ?
Sama przeszłąm chorobę nowotworową i nie mam bezgranicznego zaufania do lekarzy.

Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi do kogo mam się zwrócić o rzetelną poradę.?

Z góry dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kamill, wpisz w google "znany lekarz" to taki portal, gdzie wpisujesz specjalizacje i miasto, wyswietla ci wiekszosc lekarzy wraz z opiniami pacjentow.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group