Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

kolano-błagam o pomoc

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 8:07 pm    Temat postu: kolano-błagam o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kilka dni temu, jadąc konno, uderzyłam kolanem w drewniana belke w ogrodzeniu, kon był bardzo porządnie rozpędzony, rozciełm nogę, załozyli mi w szpitalu jeden szew, teraz miną tydzien od wypadku, nadal niemoge zgiąc nogi w kolanie, byłam u ortopedy, miałam robione zdjecie rtg, powiedział mi lekarz ze wszystko jest ok, ze bedzie bolało bo jest mocno stłuczone, i ze chrzastka jest opuchnieta napewno, jak stoje na nodze to mnie nie boli, tylko jak zginam, tzn nawet nir moge do konca zgiąc bo boli bardzo, prosze napiszcie mi czy sie powinnam bac, bardzo chce wrocić do sportu, zawsze byłam bardzo aktywna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo mozliwe ze musisz czekac az sie wszystko tam samo zregeneruje...mialem podobny przypadek ze reka...jechalem na rowerze i przywalilem w metalowy slupek lokciem i okolo 2 tygodnie reka musiala wracac do normalnego uzytku...rowniez okolo tygodnia nie mogle reki do konca zgiac
Powrót do góry
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z kolanami to są problemy. Ja 2 razy mialam uraz kolana na nartach i bolało mnie ono 2 lata. Jak mocniej nacisnę, to czuję jeszzce. Może byc to uszkodzenie łękotki, ale teżod stłuczenia tak boli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iza 13



Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 9:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile RTG załatwia jedynie sprawy kostne, a resztę diagnozuje USG Wink Poproś o skierowanie na USG kolana. Wtedy zobaczysz, czy Twoja łąkotka jest w porządku i czy nie masz przypadkiem wody w kolanie. Inaczej się nie da. Ja miałam podobną sytuację ze stopą Laughing Leczono mnie na ostrogę w pięcie, którą mam ale bezbolesną, a noga jak bolała tak bolała i okazało się po zrobieniu USG, że przez 3 miesiące chodziłam z naderwanym ścięgnem i powinnam przez miesiąc mieć nogę w gipsie Laughing Powodzenia i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 10:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lekarz zbadał mnie dokładnie bardzo, nie robił coprawda usg, ale powiedział ze z łękotką napewno wszystko wporzadku, powiedział ze cgrząstka jest spuchnięta, i dlatego niemoge zginac nogi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iza 13



Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 12:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnych rzeczy nie da się sprawdzić ręką, uwierz mi. Mnie też badał lekarz i twierdził, że mam przeforsowaną stopę, a potem mnie przepraszał, gdy zobaczył USG. Dodam, że skierowanie było na moje życzenie. Naprawdę nie da się stwierdzić pękniętej łąkotki ręką, tylko USG. Parę lat temu miałam operacyjną łąkotkę, ale ze względów finansowych nie zrobiłam operacji, a nie chciałam metodą tradycyjną. Miałam oderwany kawałek, który mi się wchłonął. Jak widać jest to możliwe Laughing Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale jakie miałas objawy?, a moze wszystko zalezy od tego jak doszło do wypadku, bo u mnie to był taki tępy uraz, nie wywaliłam sie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moze dodam ze ja mieszkam w lublinie, u nas zrobienie rezonansu prywatnie kosztuje 700zł, mnie na to nie stac a na wizyte panstwowa czeka sie 3-4 miesiące,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iza 13



Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 8:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile Usg to nie rezonans, a ultrasonografia która powinna być powszechnym badaniem Wink Mnie bardzo bolało kolano, było spuchnięte, blokowało się, nie mogłam chodzić, klęczeć i ogólnie było do niczego. Kazano mi go usztywnić, zrobiono USG, szczególnie w kierunku wody w kolanie i wyszło, że wody nie mam ale oderwany kawałek łąkotki, który powodował stan zapalny trąc o pozostałe chrząstki. Uwierz mi, takich rzeczy lekarz nie jest w stanie stwierdzić przy badaniu Wink USG to bardzo precyzyjne badanie i nieraz musi być dobry lekarz, żeby zobaczył coś skomplikowanego na ekranie, a jak lekarz ma to wyczuć palcami Wink Czy masz to kolano wsadzone w specjalny usztywniacz? Jeśli nie to kup traumeer (czy coś takiego na urazy) i bandaż elastyczny, kolano posmaruj i oszczędzaj go Smile Będzie dobrze, tylko spokojnie podejdź do tego i daj kolankowi trochę czasu Very Happy Pozdrawiam, dobrego dnia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BOżena
Gość









PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przy kolanie i nie tylko sprawa wazną jest rehabilitacja ja miałam zapalenie kaletki maziowej po urazie chciałabym nawiązać kontakt z takimi osobami co przebyły tą chorobe gosi moge doradzić że będzie dobrze jest młoda a wiek jest sprawą tutaj bardzo ważną kolano jest bardzo ważnym stawem dużo cierpliwości życze moje kolano goiło się 4 miesiące.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group