Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Klucie w klatce, problemy z oddychaniem, wysokie cisnienie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ptysior



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 2:46 pm    Temat postu: Klucie w klatce, problemy z oddychaniem, wysokie cisnienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam 22 lata i od tygodnia mam klujace bole w klatce piersiowej oraz problemy z oddychaniem.Nie moge wziac glebokiego wdechu a przy jakimkolwiek wysilku fizycznym nie moge oddychac i robi mi sie slabo. Do tego mam podwyzszone cisnienie 149/90. Mieszkam w Anglii wiec w czwartek poszlam do angielskiego lekarza. Lekarka powiedziala mi ze wedlug niej to poczatki astmy. Dostalam inhalator i skierownie na ekg. Inhalator faktycznie sprawia ze czuje sie lepiej ale niestety jakos nie bardzo chce mi sie wierzyc ze to jest astma, szczegolnie ze slyszalam ze zdiagnozowanie astmy trwa nawet caly rok. Znajomy powiedzial mi ze to moze byc zapalenie oskrzeli albo powiklania po niewyleczonym przeziebieniu. Niestety ze wzgledu na studia nie moge pojechac teraz do Polski zeby zrobic badania. Czy ktos moglby mi napisac co to moze byc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 3:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po pierwsze powinnaś mieć zrobione ekg, rtg płuc, morfologię i mocz.

co do przewlekłego zapalenia oskrzeli, to jest taka możliwość, ale zwykle towarzyszy też temu kaszel (jest?). astma oskrzelowa też może takie dolegliwości powodować, ale tak bez badań to ciężko stwierdzić.

tarczyca zdrowa?

czy jest taka opcja, że cierpisz na niedokrwistość? niedokrwistość może powodować duszności (zwłaszcza typu wysiłkowego). i jak z dietą? chodzi mi głównie o żelazo, magnez i potas?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ptysior



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz. Na ekg ide w poniedzialek. Od wczoraj mam suchy kaszel. Nie boli mnie gardlo i nie mam goraczki ale jak kaszle to boli mnie tak w okolicach obojczyka i cos tam swiszczy. Co do tarczycy to nigdy nie mialam z nia zadnych problemow.
Jezeli chodzi o diete to jem bardzo nieregularnie (wlasciwie to tylko jeden porzadny posilek w ciagu dnia, czesto bez sniadania lub kolacji) ze wzgledu na szkole i prace czesto niedosypiam i z tego co wiem to mam niedobor zelaza i magnezu (od 3 tyg biore witaminy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JacekJ



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Emilka
ale jeszcze dolozyl bym do tego spirometrie ktora jest obowiazkowa przy rozpoznaniy astmy oskrzelowej.
niesty kaszel moze wystepowac tez przy astmie tak wiec kaszel nie jest tutaj czynnikiem roznicujacym
rozpoznanie zapalenia oskrzeli nie wyklucza astmy
tak wiec naciskaj na spirometrie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
podsi19



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam podobnmy problem czyli kłucie po prawej stronie w klatce piersiowej i pod lopatka takze problemy z oddychaniem, czesto mocno ziewam najgorzej jezt gdy siedze i leze na prawym boku moge chodzic prosze o porade
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group