Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kłucia w głowie, problemy z koncentracją.

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fisher325



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 65

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem- to nie chorowałem. Ale dzisiaj już nie ma tego bólu przy nachyleniu. A te płytki krwi za co są odpowiedzialne?
Gosia85 napisał:
czy masz dodatkowo zrobić też ob/CRP?

Jeśli to pytanie- to nie wiem. Jeśli odpowiedż- to aha. Co to ob/CRP?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A te płytki krwi za co są odpowiedzialne?

PLT ich nadmierna ilość świadczy o przewlekłym stanie zapalnym, o ciąży, przy chorobach/ usunięciu śledziony. w przebiegu niektórych nowotworów.
niedobór wynikać może ze skutków ubocznych leków, infekcji, nowotworów.

Ob i/lub CRP świadczą o procesie zapalnym organizmu.
ich wartość wzrasta przy różnego rodzaju infekcjach jednak nie dają one jasnej odpowiedzi gdzie toczy się proces chorobowy. tak więc wymaga to dokładniejszych badań.

musisz pamiętać, że tylko lekarz wiedzący o wszystkich chorobach i przyjmowanych przez Ciebie lekach, oraz porównując wyniki z poprzednimi oraz innymi wykonanymi badaniami, jest w stanie prawidłowo odczytać wyniki. bo nawet jeśli "na nasze laickie oko" jakiś wskaźnik odbiega od normy to niekoniecznie musi oznaczać to coś złego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group