Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kłopot ze skórą

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sasquatch1988



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zabrze
PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 4:24 am    Temat postu: Kłopot ze skórą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od ponad 3 miesięcy choruje na bardzo uciążliwą dolegliwość. Zacznę może od tego, że mam drobną nadwagę, więc na początku myślałem, że są to zwykłe otarcia w okolicach pachwin. Występowało zwykłe zaczerwienienie i ból. Jednak po jakimś czasie to samo pojawiło się pod pachami. Poszedłem do dermatologa. Dostałem maść Pimafucort w której skład wchodzą (cokolwiek to znaczy) hydrocortisonum (10mg/g), natamycinum (10mg/g) i neomycinum (3500l.U./g).
Smarowanie się tym nie przyniosło żadnych rezultatów. Wręcz przeciwnie. Objawy się coraz bardziej nasilają. Potem dostałem inną maść, która również nie pomogła.
W tym momencie naskórek w pachwinach złuszcza się w ogromnych ilościach (kiedy lekko przejadę ręką w tych okolicach jest dosłownie deszcz suchej skóry) która zaczyna gnić i brzydko pachnieć. Nawet jak biorę kąpiel 2 razy dziennie to jakąś godzinę, dwie po kąpieli zapach powraca. Dodatkowo skóra złuszcza się już tak silnie, że czasem zaczyna z tego cieknąć krew gdy mocniej wytrę to ręcznikiem. Występuje też bardzo silne swędzenie. Dosłownie nie do wytrzymania.

Choroba jest okropna a wydaje mi się, że mój dermatolog nie ma pojęcia co mi jest i tylko strzela w nadziei, że coś sie uda zdziałać. Nie wiem gdzie mam się z tym skierować więc pisze do was. Może coś pomożecie.

Tomek D.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 9:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim na Twoim miejscu wybrałabym się do innego dermatologa. Wygląda na jakiś paskudny stan zapalny. Confused
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 11:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dostałeś maść przeciwgrzybiczo-przeciwbakteryjno-przeciwalergiczną.
hydrocortisonum - przeciwuczuleniowe
natamycinum - przeciwgrzybicze
neomycinum - przeciwbakteryjne (ale głównie pałeczki tlenowe G(-))

moim zdaniem powinieneś zrobić wymaz ze skóry z antybiogramem. trzeba określić najpierw, co to konkretnie jest, a potem to skutecznie wyleczyć.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group