Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

klopot z palcem (zgniecenie paznokcia)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goat



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 12:39 am    Temat postu: klopot z palcem (zgniecenie paznokcia) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

odrazu przepraszam za brak polskich znakow lecz z pewnych przyczyn nieposiadam

jakies kilka dni(okolo 5) temu zgniotlem sobie palec przy paznokciu
zerwalo mi sie troszkie skury i odslonilo wyrzej paznokiec
po tym zdarzeniu niespuchl mi palec lecz byl tylko letko siny i moglem nim ruszac
czulem bul przes okolo 2 dni (w sensie jak nie dotykalem to nie bolal)
hmm niewiem jak to ujonc lecz tylko paznokiec mnie bolal i te miejsce co zgniotlem


ostnio 2 dni temu wycisnolem rope z miejsca gdzie jest szczalka na obrazku nr 1

i stwierdzam ze palec trzyma sie jedynie sprzodu a dalej pod nim chyba znajduje sie ropa lecz pewien niejestem

terz zdaje mi sie a raczej pewien jestem ze przy gurnej czesci (wzkazne naobrazku nr 2)
paznokiec sie nietrzyba niczego

oprucz tego jak widac na obrazkach sa jakies odbarwienia lub poprostu jak wyglonda sie paznokiec odkleja




Kod:
obrazek nr 1

http://img511.imageshack.us/img511/4287/30977112vr1.jpg
Kod:
obrazek nr 2

http://img169.imageshack.us/img169/7919/76269732on5.jpg


i pytanie teraz
Co z tym moge zrobic by sie w dobrym kierunku dzialo i zbytni niechrzanilo i ogulem no wiecie ?

p.s. prosze nieczepiajcie sie gramtyki ani stylistyki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek*****



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

paznokieć zejdzie ci prawie na pewno...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zejdzie czy nie zejdzie - usuwaj ropę, opatruj ładnie przemywając wcześniej wodą utlenioną i jakimś płynem odkażającym, możesz w aptece kupić też Tribiotic w saszetkach (antybiotyk taki, bez recepty) i sobie smarować, chociaż nie wiem czy jest taka konieczność.

Jak nie uszkodziłeś macierzy paznokcia to powinien normalny odrosnąć, a jak uszkodziłeś to urośnie co urośnie.

Jak zacznie się coś gorszego dziać (niż schodzenie płytki paznokcia Wink) to musisz już iść do lekarza.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia9999



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 1:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Ja mam ten sam problem z palcem, tylko jest to wskazujacy. Mam takie same objawy, trwa to juz trzeci tydzien i pod paznokciem mam rope, ktorą wyciskam i odkazam odrazu palec. Stosuje maśc na palec Tribiotic i robie opatrunek, aby masc nie wycierała sie, Skórka przy paznokciu ładnie sie goi po tej maści.Paznokiec nie wyglada jeszcze zaciekawie, pod paznokciem mam kolor biały( chyba przez ta rope) i dotykajac paznokiec widac jak płyn pod nim sie rusza. Ale poprawa jest po tej masci, polecam ja.
Dziekuje tu osobie kóra ją poleciła.
Mam nadzieje ze bedzie wszystko ok.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group