Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Klatka piersiowa :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
areeon



Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 12:13 am    Temat postu: Klatka piersiowa :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam taki problem... ponieważ lekarz rodzinny stwierdził u mnie lejkowatą klatkę piersiową chciałem się spytać czy sprawa wygląda poważnie dlatego zamieszczam zdjęcia i chciałem spytać czy jeżeli nie jest zaawansowane to czy można to załatwić jakoś ćwiczeniami bez operacyjnie... oto zdjęcia:









Wydaję mi się że nie jest aż tak źle i czy to się może pogłębiać? Proszę o odp. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pogłębiać się może, ale wydaje mi się, że jak zaczniesz ćwiczyć regularnie, to możliwe, ze zahamujesz ten proces. co do operacji, to jest to zabieg głownie kosmetyczny i wskazane są w przypadkach bardzo ciężkich zniekształceń i wtedy, gdy np. powodują zaburzenia oddychania, krążenia itp.
tak więc odpowiedni trening, ćwiczonka i powinno być ok Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
areeon



Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 1:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jakie ćwiczenia? Heh... trochę nie fajnie że się pogłębia... nie chciałbym tak wyglądać:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Pectus1.jpg

Ehh :/ Grrrr... pozdrawiam Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napisałam, że MOŻE a nie że musi się pogłębiać Wink

idź do ortopedy, niech Ci rozpisze, jakie ćwiczenia konkretnie powinieneś wykonywać, ile, w jakich proporcjach, bo są różne: oddechowe, wzmacniające mięśnie, przywracające równowagę anatomiczną itd.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, ćwiczenia pomogą, ale zależy ile masz lat...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
areeon



Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

17 Lat... to źle nie wygląda... i ci co o tym nie wiedzą nie widzą ze mam taką wade... z tego ci mi wiadomo Ehh ale... chcialbym to wyregulowac ze tak powiem i nie chce by to sie poglebiało Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kod:
U małych dzieci korzystne są ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia, poprawiające napięcie mięśni działających na klatkę piersiową. Rzeczywistą naprawę zniekształcenia można uzyskać tylko operacyjnie

źródło: Pielęgniarstwo chirurgiczne, Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich

tak więc wyregulować to nie wiem, czy się da samymi ćwiczeniami (małym dzieckiem w końcu nie jesteś...), ale żeby nie postępowało pewnie się da.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale teraz jak ma 17 lat to może troszkę mu się to pogłębi, że nawet widać nie będzie nowej zmiany albo wcale się nie pogłębi i koniec, bo chłopak prawie sie już rozwinął. nie wiem czy jest sens teraz ćwiczyć..
swoją drogą nie masz tak bardzo tego skrzywionego... przynajmniej według mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
areeon



Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no bo jezeli mialbym pewnosc ze sie nie poglebi to bym poszedl na silke i bił mase... rozbudował sie i nie bylo by widac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale wydaje mi się, ze jak zaczniesz pakować, to może to źle podziałać na np. serduszko.. hę? dość, że masz wklęsłą klatkę, to jeszcze przyrost mięśni - może naciskać na serce.. wiesz co, poradź się lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group