Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kilka pytań dot. biegania

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 10:45 pm    Temat postu: Kilka pytań dot. biegania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Jaka pora dnia jest najlepsza? Słyszałam, że wcześnie rano.
2. Czy to prawda, że najlepiej biegać przed śniadaniem, na czczo?
3. Czy można biegać codziennie? (mój cel to tylko zrzucenie wagi)?
4. Zaczęłam (tydzień temu) od marszobiegu - i mimo iż na początek się nie przemęczam, to po tych kilku dniach czuję ból w kolanach Confused a także w lewej pachwinie .... czy coś robię źle?

Hmm to ta razie tyle. Jak pojawią się jeszcze jakieś wątpliwości to napiszę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1 roznie ludzie mowia
znajomy biegal popoludniami i blo ok, inny biegal rano i tez bylo ok..
2 tak bardzo dobra pora, jednak chlopaki i tak wrzucaja cos przed zeby ine zemdlec..
3mozna, ale ja radze 5dni biegu i 2dni pauzy, jak juz troche kondycji zlapiesz to mozna stale
4 no nie wiem ale pewnie tak, choc co mozna zle robic przy bieganiu ?
ew masz slabe stawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 10:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tymi stawami to może być prawda, bo do tej pory prowadziłam mało sportowy tryb życia.
Czy więc takie nagłe obciążenie nie zaszkodzi im jeszcze bardziej? Jak wzmocnić stawy?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 1:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

omzna zpobiegawczo glukozamine ale duzo ludzi mowi ze to placebo
w tym momencie generalnie to trzeba uwazac na to co sie robi..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ja123



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gratuluje samozapału!
Ja codzienni sobie powtarzam, że zaczynam od jutra biegać.....i niestety na tym sie kończy. Moze napisz cos o rezulatach, np. jedrniejszych posladkach, szczuplejszych udach itp. to moze i ja sie w końcu wezme za bieganie Smile
pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja123 napisał:
Gratuluje samozapału!
Ja codzienni sobie powtarzam, że zaczynam od jutra biegać.....i niestety na tym sie kończy. Moze napisz cos o rezulatach, np. jedrniejszych posladkach, szczuplejszych udach itp. to moze i ja sie w końcu wezme za bieganie Smile
pozdrawiam.


Rolling Eyes co nas to interesuje ?
Babcia cos sie poprawilo ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zmeczony24



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Jasne ze lepiej biegac rano wkrecasz metabolizm na wysokie obroty od poczatku dnia.

2. Tak mozna biegac na czczo poniewaz mniejsze ryzyko kolki, organizm pusty nie bedzie trawil podczas biegania. Do tego masz pewnosc ze jak wybiegniesz to nie wrocisz do domu po 5 min zeby usiasc na kibelku ;]. Jesli juz nie mozesz bez jakiegos jedzenia wybiegnac zjedz banana i pamietaj aby duzo pic.

3. Na poczatku nie biegaj codziennie staraj sie zaczac powoli naprzyklad biegaj co 2 dzien i pamietaj o dobraniu idealnego treningu czyli najpierw przebiegnij 3 min potem 2 minuty marszu. Zrob cos takiego przez pierwszy tydzien i zwiekszaj dawke biegu az dojdziesz do 10 min biegu i 2 min marszu. Wtedy zacznij biegac juz normalnie ;].

4.Jesli czujesz bol w kolanach tzn. ze masz zle dopasowane buty. Amortyzacja w butach do biegania jest rozna w zaleznosci po jakim terenie biegasz : asfalt , chodnik , bieznia , czy poprostu ziemia ;]. Jesli nie chcesz miec problemow z kolanami wybierz sie do 'dobrego' sklepu z obuwiem tam powinni ci doradzic jak dobrac odpowiedni but do twoich potrzeb w zaleznosci czy masz plaskostopie czy nie masz. Bieganie jest dosc tanim sportem ale w buty trzeba zainwestowac te 300 zl zeby po 2 tyg nie odczuc skutkow kontuzji.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmeczony24 napisał:

2. Tak mozna biegac na czczo poniewaz mniejsze ryzyko kolki, organizm pusty nie bedzie trawil podczas biegania. Do tego masz pewnosc ze jak wybiegniesz to nie wrocisz do domu po 5 min zeby usiasc na kibelku ;]. Jesli juz nie mozesz bez jakiegos jedzenia wybiegnac zjedz banana i pamietaj aby duzo pic.


a bierzesz pod uwage omdlenie ?
Zmeczony24 napisał:

4.Jesli czujesz bol w kolanach tzn. ze masz zle dopasowane buty. Amortyzacja w butach do biegania jest rozna w zaleznosci po jakim terenie biegasz : asfalt , chodnik , bieznia , czy poprostu ziemia ;]. Jesli nie chcesz miec problemow z kolanami wybierz sie do 'dobrego' sklepu z obuwiem tam powinni ci doradzic jak dobrac odpowiedni but do twoich potrzeb w zaleznosci czy masz plaskostopie czy nie masz. Bieganie jest dosc tanim sportem ale w buty trzeba zainwestowac te 300 zl zeby po 2 tyg nie odczuc skutkow kontuzji.


ciekawe
przybliz..
obuwie sportowe i op problemie ale chetnie poczytam wplyw butow na kolana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zmeczony24



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no jak to jaki wplyw ? twierdzisz ze stawy kolanowe nie sa obciazone podczas biegania ? Jesli ktos ma sztywna podeszwie wiadomo ze bedzie je nadwyrezal. Dlatego ci pisze jak dokladnie przeczytales o roznej amortyzacji podeszwy buta;]. Myslisz ze asfalt niczym sie nie rozni od powierzchni biezni ? Co do omdlenia nie dajmy sie zwariowac chyba wiesz na ile sie czujesz odkad mam stycznosc z bieganiem jakies 4 lata nie spotkalem sie aby ktos omdlal w porannym biegu ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama nie wiem skąd ten zapał. Po prostu mam duzo energii, poza tym bieganie sprawia mi wielką radość. Działa troche jak narkotyk Wink
Do tej pory biegałam raczej popołudniami, choć postanowiłam spróbowac porannego joggingu. Niestety kilka razy już wyłączałam budzik obiecując sobie, że "jutro już wstanę" Wink

Dzieki panowie za rady, ale...... sprawa sie lekko skomplikowała.
W międzyczasie kilka razy miałam "gorsze dni" co skłoniło mnie do wizyty u kardiologa (zawsze miałam wysokie cisnienie, ale nigdy nie uważałam tego za większy problem Embarassed ).

Lekarz zdiagnozował nadciśnienie, dostałam leki. Ponadto zmienić dietę i .......... ograniczyć sport Crying or Very sad
Gdy zapytałam o bieganie, powiedział, żeby raczej się nie przemęczać i ograniczyc do spacerów ew. troszkę szybszego marszu.

No cholera jasna!!!! Sad

Dodam, że na codzień dobrze się czuję. Średnio mam 140/90 i jest OK. Lekarze wręcz zalecaja wysiłek fizyczny! A on mi kazał spacerować. Spacer to nie sport Wink Ja chcę biegać Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group