Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kiedy wykonac badania krwi w kierunku zakrzpicy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
glycyrrhiza



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 10:25 pm    Temat postu: Kiedy wykonac badania krwi w kierunku zakrzpicy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od grudnia 2008 przez 7 miesiecy bralam tabletki antykoncepcyjne Yasmin.. pod koniec ich przyjmowania,zauwazylam lekki obrzek lydek (niedopinajace sie buty zimowe, rok wczesniej idealne),odstawilam wiec hormony , zrobilam 2 miesieczna przerwe, obrzek nie znikł i 2 tygodnie temu zglosilam sie do lekarza po skierowanie na badanie krwi wykluczajace zakrzepice i stwierdzajace,ze moge przyjmowac bez obaw tabletki antykoncepcyjne. Mam pytanie - kiedy powinnam je wykonac? pani ginekolog - polecana mi specjalistka - przepisala mi Logest i zlecila wykonac badanie w polowie lub pod koniec pierwszego opakowania. Czy jest to prawdiwlowe zalecenie? dziekuje bardzo za odpowiedz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

glycyrrhiza skoro lekarka tak stwierdziła to myślę ze wie co mówi:)
możesz jeszcze poprosić lekarza o usg Dopplera kończyn dolnych. sprawdzi czy zastawki są w normie, prawidłowy przepływ krwi itd Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
glycyrrhiza



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zrobilam badania

D-Dimery 440 ng/ml norma < 500

Czas kaolinowo - kefalinowy (APTT)
27,2 sek norma 26,00 — 40,00

Fibrynogen 348,52 mg/dl norma 180,00 — 350,00

Czas protrombinowy (PT) /wskaznik Quicka, INR/
Wskaznik protrombinowy 108,56 % norma 70,00 — 130,00

INR 0,92 norma 0,85 — 1,15




mam tylko pytanie - czemu d -dimery zostaly w tym badaniu podkreslone? wyszly w normie. czy chodzi o to,ze ich poziom jest przy gornej granicy?


dodam tylko,ze juz nie wiem co ze soba zrobic, doppler tez nic nie ywkazal, a mam opuchniete konczyny, przeszywajace prądy i powiekszenie zyl powierzchniowych Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group