Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

katar sienny...!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
franciszka_janina



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Stolica
PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 10:01 pm    Temat postu: katar sienny...! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich, Smile jestem frania i mam 8-letniego syna Jaśka. biedaczek jest alergikiem na chyba wszystkie pyłki traw i drzew, a z początkiem maja zaczyna się dla nas horror... Crying or Very sad całe szczęście odczulanie pomogło, nie ma już duszności, wysypki, itd., ale katar pozostał. synek jest oblężony husteczkami, ciągle się katarzy, a nawet ostatnio zaczął mieć krwotoki z nosa - pękają mu naczynka. chcąc ulżyć Jaśkowi, zrobiłam sondę po koleżankach - jedynymi kroplami do nosa, jakich nie używałam, są Euphorbium. podobno są skuteczne, nie powodują jeszcze większego kataru i, co najważniejsze w naszym wypadku, nie podrażniają śluzówki nosa.
mam pytanie: czy używał ktoś tutaj Euphorbium wcześniej? i działa? jest rzeczywiście takie delikatne? Question
proszę o szybkie odpowiedzi, bo nie mogę patrzeć, jak mi się synek męczy... Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gienia



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 3:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama wpuszczała Euphorbium młodszemu bratu i rzeczywiście ten preparat jest skuteczny. Na pewno będziesz zadowolona, a Twój synek jeszcze bardziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulenka_cs



Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 12:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
od roku stosuje Euphorbium, jest ok, bo nie podrażnia i nie wysusza noska moich dzieci. Można go stosować dłużej niż inne aerozoli, bo jest bezpieczny. Dla dzieciaków - to super rozwiązanie. Wcześniej jak stosowałam inne aerozoli, to nie mogłam ich stosować bez przerwy dłużej niż 5 dni, a Euphorbium normalnie non-stop używam. To dobre, zwłaszcza jak ktoś, jak Twoje dziecko, ma alergię!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
greta8



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 4:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że Euphorbium nie jest złe. Szybko pomaga i nie podrażnia nosa. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majka1986



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też polecam. Używam tego i przy katarze alergicznym i przy zwykłych przeziębieniach i dzięki temu wiele razy uniknęłam zapalenia zatok, do których mam skłonność, bo mam krzywą przegrodę nosową i byle przeziębienie kończy się u mnie zatkaniem nosa i zapaleniem zatok. Zwykłe krople szczerze mówiąc tylko pogarszały sprawę, bo na chwilę odtykały nos, ale jak przestawały działać, to był jeszcze bardziej zatkany. Po tych wszyzstkich sudafedach miałam takie walenie serca, że dajcie spokój. A na euphorbium przejadę cale przeziębienie albo miesiąc cieknącego nosa od pyłków i nie mam żadnych powikłań. Dzieciakom oczywiście też daję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 2:53 pm    Temat postu: jak pozbyć się katarku u miesięcznego dziecka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,mam pytanko jak pozbyć się katarku u miesięcznego dziecka,stosuje maść majerankową,ale wydaje mi się że mało co pomaga.Czy któraś z was zna jakiś inny dobry i sprawdzony sposób :?: :?:

temat przyłaczam do pokrewnego---edit by Wind_of_hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 3:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kala104 a jestes pewna ,że to katar? JAk sie objawia: leci coś z noska czy tylko furczy?
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 w sumie furczy,nie leci katar z noska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak właśnie myślałam Wink. Kochana to zupełnie normalne zjawisko na tym etapie. Ja też się martwiłam bo moja Zunia miała to samo. Ciągłe furczenie w nosku a najgorzej w nocy. Potrafiła nas tym warczeniem obudzić Wink. Pediatra powiedziała,że to normalne bo chrząstka sie przesuwa czy coś takiego i przejdzie samo. Zakazała stosowania gruszek i aspiratorów do noska tylko psikać sprayem wody morskiej kilka razy dziennie. Po drugim miesiacu przeszło Wink.
Teraz Mała ma 3 miesiące i czasami pojawia sie znowu taki jakby katarek.
Kiedy zobaczysz ,że dzidzia ma zapchany nosek kózkami to popsikaj porządnie nosek wodą morską i połóż dzieco na brzuszku na około 5 minut. Wydzielina się rozrzedzi i spokojnie zastosuj aspirator lub gruszke. Odciągniesz ewentualną wydzielinę. Później ponownie popsikaj wodą morską i na koniec pod nosek maść majerankowa. Tak rób kilka razy dziennie a juz na pewno przed snem nocnym.
Teraz jest niestety kiepski czas dla naszych maluszków, bo mamy w domach bardzo suche powietrze przez ogrzewanie a to bardzo wysusza śluzówke noska. Dlatego koniecznie stosuj wodę morską .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 8:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 dzięki serdeczne,pozdrawiam ciepło ciebie i zuzie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group