Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kaszel oskrzelowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matei



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 12:11 am    Temat postu: Kaszel oskrzelowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam stwierdzoną łagodną astmę. Od kilku miesięcy nęka mnie kaszel oskrzelowy- czuję jak mi się coś urywa na oskrzelach. Jednak oskrzela mnie nie bolą (chyba, że się bardzo zmuszę i kaszę długo). Co ciekawe. to "urywanie" następuje tylko gdy leżę na prawym boku bądź kaszą w pozycji skłonu. Lekarz mnie osłuchiwał i mówił, że wszystko jest w porządku- mam czyste płuca. Chcę zaznaczyć, że strasznie trudno "odpluć" tym śluzem. Czuję i słychać to że mi się urywa, ale to wszystko. Ewentualnie dostrzegam czasami przeźroczysty śluz z białymi nalotami. Planuję zrobić prześwietlenie płuc i udać się do pulmonologa. Zanim jednak to zrobię może ewentualnie wiecie czym to może być spowodowane?? Co mam robić, jeżeli rentgen wyjdzie czysty? Z góry dzięki za pomoc.
Dodam, że dwa lata temu miałem robioną spirometrię i wszystko wyszło bardzo dobrze. 3 lata temu prześwietlenie płuc- były czyste (wtedy miałem podobny problem ale taki kaszel występował tylko przy długotrwałym kaszlu i zmuszaniu się). Czy może to być skutek nie doleczenia wcześniejszej choroby??- kaszel pojawił się po braniu antybiotyków (nie pamiętam nazwy- były tylko 3 tabletki), ale nie od razu.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daria83



Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej takie rzeczy skonsultować bezpośrednio z lekarzem? Niektóre leki mogą mieć takie skutki uboczne, o których piszesz. Być może warto zastosować jakąś dodatkową terapię. Przy problemach oddechowych często tlenoterapia bardzo pomaga. Tu https://www.patronus-med.com/czym-jest-i-jak-dziala-koncentrator mas do poczytania informacje o koncentratorach tlenu stosowanych w tlenoterapii domowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ciasteczkowa



Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 25, 2018 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przy takim kaszlu trzeba działać, dobre efekty nprzynosza inhalacje budixonem neb, iedyś nie byłam fanką inhalacji ale teraz zmieniłam zdaniem bo u mojego dziecka to był najszbycszy i najbardziej skuteczny sposób na pozybcie się kaszlu i o dziwo młody aż tak nie marudzil, a syropow pić w w ogól enie chciał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group