Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Karmienie piersią a ciąża.

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anioolek_15



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 102

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Racibórz
PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 3:08 pm    Temat postu: Karmienie piersią a ciąża. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, ostatnio miałam 15 maja okres, zrobiłam 11 testów ciążowych (wszystkie wyszły pozytywne), dziś byłam u lekarza, zrobił mi usg i zauważył mały pęcherzyk, nie jest jednak pewien czy to ciąża. Karmię dziecko piersią, urodziłam 8 miesięcy temu a lekarz powiedział mi że przez karmienie testy mogą wychodzić mi zupełnie inaczej, czy to możliwe?? Dodam że z miesiąc temu zrobiłam sobie test ciążowy i wyszedł mi negatywnie. Dopiero za 2 tyg mam pójść na usg i wtedy wszystko się okaże. Ale nie wytrzymam, czy jestem w ciąży? czy to w ogóle możliwe?
_________________
Weronika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anioolek_15 na początek kilka pytań:
rozumiem, że się nie zabezpieczacie ?
tych 11 testów było pozytywnych, potem negatywny ?
Dziwne, że lekarz widząc pęcherzyk nie wie czy to ciążowy czy nie. Poza tym, jeśli okres miałaś 15 maja a potem już nie, to minęło już dwa miesiące, owulacja po porodzie, napewno nie jest regularna, więc nie wiadomo kiedy mogła wystąpić. Ale do tej pory napewno, można stwierdzić czy jest ciąża czy jej nie ma. Ja na Twoim miejscu zrobiłabym test z krwi, i poszła do innego lekarza na usg. To czy możliwe, czy jesteś w ciąży czy nie, no jeśli współżyjecie bez żadnego zabezpieczenia, to jest prawdopodobieństwo, karmienie piersią nie zabezpiecza przed zapłodnieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okres 15 maja a współżycie? Kiedy wykonałaś test ciażowy, kiedy byłas u lekarza? Najpierw testy wyszły pozytywnie a później negatywnie??
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anioolek_15



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 102

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Racibórz
PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 11:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Współżycie było regularne, testy najpierw były negatywne a ostatnio własnie wyszly mi ze w ciazy jestem, i od 15 maja okresu nie miałam.
_________________
Weronika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 12:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to idz na bhcg.
jak jestes w ciazy to norma wzrosnie. takie wykupywanie testow aptecznych moze doprowadzic do bankructwa.
lepiej wydac 30zł i miec swiety spokoj i pewnosc 100% Smile
pomysl o tym.
ps- myslałas ze karmienie piersia to forma antykoncepcji Wink Mr. Green Question
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koniecznie wykonaj bete. Jeśli lekarz nie jest pewien tego co widzi to albo ma słabe usg albo sam jest "słaby " Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anioolek_15



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 102

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Racibórz
PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, że karmienie nie jest żadną antykoncepcją Smile)
a z krwi tak szybko może nie wykazać, ostatnio jak byłam w 3 miesiącu ciąży to się nie domyslili i ja oddałam wtedy krew, a wyniki normalne były.
a lekarz zły nie jest, bo chodziłam do niego przez cała moja ciaze, a usg rzeczywiscie jest jakies "stare" Smile
_________________
Weronika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale nie chodzi o normalne badanie krwi tylko o ciążowe czyli beta hcg. To badanie wychodzi bardzo szybko. Szybciej niż testy ciążowe
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anioolek_15



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 102

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Racibórz
PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj byłam u lekarza i na usg wyszło że jestem w 7 albo 8 tygodniu ciąży.
_________________
Weronika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 8:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to wielkie gratulację
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group