Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Karmienie a 1 papieros

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksandra_2006



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 1:16 pm    Temat postu: Karmienie a 1 papieros Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jestem juz 3 tyg. bo porodzie i mam ochote zaplic sobie papierosa przez cala ciaze niepalilam i dlatego mi sie chce czy 1 papieros moze zaszkodzic w zaburzeniu pokarmu albo cos takiego prosze o odpowiedz dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 4:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja przyjaciolka nawet w ciazy palila(rzadko ale zawsze cos Razz ). po porodzie jakos mniej wiecej 4 tyg. rowniez zapalila i dziecku nic sie nie dzialo(aha karmiła piersia do 12m-ca). ja jestem przeciwniczka palenia ale jak ktos jest nałogowcem to niby jak ma przestac? Rolling Eyes obys nie paliła duzo i czesto.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A według mnie to jest kompletna głupota!
Skoro nie pali się przez całą ciążę to po jakiego grzyba znów się truć i truć dziecko?? Wybacz mi szczerość ale nie mieści mi się to w głowie-co to za nałogowiec skoro tyle czasu nie paliła? Poza ty dam sobie rękę uciąć, że na jednym się nie skończyło... :/ bez sensu...

<sama paliłam i dopiero staram się o dziecko a już postanowiłam z tym skończyć-im wcześniej, tym lepiej dla mnie i dla dziecka>

Pozdrawiam i życzę rozważnych decyzji...
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta76



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

racja, racja buska...
jak sie nie pali przez cala ciaze to po co teraz zaczynac, najpierw jeden potem drugi itd.lepiej nie truc bobaska no i mamusi powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
peiklo.83



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nowy Sącz
PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Palenie w ciązy jest mega głupie;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Palenie w ciąży doprowadza do niedotlenień dziecka i hipotrofi- dzidziuś jest bardzo mały.

W łożysku tworzą się złogi z substancji pochodzących z palenia i towarzyszą dziecku przez cały czas w macicy. Dodatkowo szkodliwe substancje dostają się do jego organizmu ograniczając lub nawet uszkadzając rosnące i dzielące się komórki.

Dzieci które są karmione piersią przez palące matki mają większe szanse na zachorowanie na astmę i alergie układu oddechowego. Nie wspomnę o tym, że są biernymi palaczami.

Jak ma matka przestać palić? Tak samo jak zaczęła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo mądrze powiedziane, pozdrawiam Laluna Smile

A to, że dziecku nic sie nie dzieje od razu (bo co ma sie dziać, ma sie zacząć dusić czy co? Bo nie wiem jakiej reakcji sie spodziewała:/) nie znaczy, że nie odbije się to na nim w przyszłości! Takie rzeczy kumulują się w organizmie, tak jak napisała Laluna.
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group