Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kark a ból głowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rob25



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 1:10 am    Temat postu: Kark a ból głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od jakiegoś miesiąca mam problem: gdy pochylam głowę do przodu, czuję silny zawrót głowy i mam mroczki. Ból nasila się rano. Czy możliwe, że kręgosłup szyjny jest jakoś nieprawidłowo ułożony i ogranicza dopływ krwi do mózgu albo uciska jakieś nerwy? Czy nieprawidłowe ułożenie głowy może być przyczyną? I czy wpływ na to może mieć np. spanie na płaskiej powierzchni? Znajomy rehabilitant zalecał mi kiedyś specjalną poduszkę, ale nie mogłem się do niej przyzwyczaić, ciężko mi spać itd.
Problem jest o tyle kłopotliwy, że mam dopiero 25 lat, a staram się nie przeciążać pleców czy karku. Liczę na odpowiedź, pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
inona



Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 12:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takich przypadkach pomóc mogą poduszki ortopedyczne. Na początku jest ciężko się przyzwyczaić, ale dla naszego zdrowia lepiej spróbować. Zazwyczaj przyzwyczaimy się do nich po 2 do 14 dni. Znaleźć je można w sklepie [reklama], z różnych rodzajów pianek. Spanie na płaskiej powierzchni samo w sobie nie powinno powodować takich problemów, myślę, że niewłaściwy kąt ułożenia głowy może stanowić problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
teranka



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobry materac też pomaga, na kręgosłup lepszy jest trochę twardszy i najlepiej bez sprężyn, tylko ze specjalnej pianki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
reniczkowa



Dołączył: 18 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bóle głowy często wiążą się z bólami karku i szyi. Przyczyną może być jakiś uraz albo zmiany, które wywołane są przeciążeniem. Ból głowy przez szyjnopochdne dolegliwości, wiąże się ze skrzywieniami kręgosłupa. Ból nasila się podczas ruszania głową. Ucisk na nerw szyjny może być również przyczyną bólu w karku, który promieniuje, przez co odczuwa się ból głowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzoli



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 9:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety znam ten ból, jest to bardzo uciążliwe, nie mogę za bardzo ruszać szyją, bo zaraz boli mnie głowa.
Czuję wtedy w karku takie dziwne ciągnięcie, jakby mój kark był "przypięty" do końca kręgosłupa i ciągnął mnie do tyłu. Ból głowy jest wtedy nie do zniesienia. Ból głowy i karku najbardziej intensywny jest rano zaraz po tym jak się przebudzę.
Mam już odpowiedni materac, wybrałam również, serie masaży lecz nadal nic. Również proszę o jak najwięcej informacji o bólu głowy spowodowanym bólami karku.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wew1



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobną dolegliwość, tylko u mnie jest tak, ze nie mogę ruszać szyją ani za bardzo w lewą ani prawą stronę. do tego, kiedy nachylam głowę, czuję ogromny ból w karku i skroniach. Ból głowy jest nie do zniesienia. Myślałam, że ból w karku i ból głowy nie są ze sobą powiązane. Obstawiałam, że ból głowy to od zmiany ciśnienia mnie boli, a kark od przeciążenia. Dość sporo w sowim życiu się nadźwigałam ciężarów. Dodatkowo ta szyja. Ruchy mam tak ograniczone, że czasami jak chcę przejść przez przejście dla pieszych, żeby się rozglądnąć muszę ruszać całym ciałem a nie tylko głową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosik30



Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 25, 2017 12:32 am    Temat postu: bóle głowy nie wiadomego pochodzenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od kilku dobrych lat (ok 8-10 ) miewam ciągłe bóle głowy, niestety nikt nie wie do końca co jest ich przyczyną. Jedni twierdzili, że to nerwica, inni że kręgosłup szyjny a jeszcze inni biorą pod uwagę żołądek. Zacznę od interpretacji pochodzenia bólu. Głowa boli mnie przeważnie z prawej strony, miewam dni kiedy ból jest nie do wytrzymania typu migrena ( pomaga tylko sumamigren) z tym bym jeszcze byłabym w stanie się pogodzić, jednak ból towarzyszy mi codziennie, lokalizuje się w skroni prawej aż do łuku brwiowego. Ostatnio bardzo często czuję ucisk w gardle na wysokości krtani (uczucie jak przy duszeniu ) oraz ból żołądka. Żołądak boli a raczej czuję ucisk w czasie wciągania i wypychania brzucha, przy dotyku ( okolica nad pępkiem, pod żebrami, splot słoneczny). Robiłam gastoskopię od prawie 2 lat mam ostre zapalenie żołądka, nadrzerki. Lekarz przepisał mi Controloc, oraz Kreon oraz Milukante. Leki zażywam od Mogę na palcach jednej ręki policzyć ile razy w ciągu miesiąca czuję se tyg poprawy niestety nie ma. Mam wrażenie, że głowa boli mnie częściej wiec odstawiłam Kreon.
Ogólnie jestem często zmęczona, śpiąca, niespokojna, znudzona, mam problem z koncentracją, pamięcią, duży problem który mnie załamuje to pogorszony wzrok, widzę obraz zamazany z odległości od 2-3 metrów.Dno oka było ok, okulista ogólnie stwierdził że jest ok. Mam astygmatyzm i wadę nie dużą - 0,5 )Wypadają mi włosy, łamią się paznokcie, skóra sucha, oraz najważniejsze ZANIK MIESIĄCZEK i z problem z zajściem w ciąże.

Poniżej wynik rezonansu MRI odcinka szyjnego i piersiowego. Proszę o interpretację oraz pomoc co może być przyczyną mojego stanu zdrowia. Już tracę nadzieję na poprawę komfortu życia. Nawet nie pracuje gdyż nie mogę normalnie funkcjonować.


Odcinek szyjny kręgosłupa o zniesionej fizjologicznej lordozie,z tendencją do ustawienia kyfotycznego.
Kanał kręgowy prawidłowego kształtu i wielkości.
Worek oponowy bez cech modelowania i przemieszczenia.
Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa kanału kręgowego o zachowanym wymiarze.
Krążki międzykręgowe prawidłowej wysokości i niezmienionej budowie,bez przemieszczenia.
Rdzeń szyjny o prawidłowej strukturze sygnału.
Zaostrzenia krawędzi przednich trzonów kręgów C6 i C7.


Pozdawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Loiska



Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 10, 2017 1:16 pm    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo podobnie z tym, ze bóle głowy potrafią utrzymać się cały dzień i zdarzają mi się omdlenia. W poniedziałek mam badanie MR kręgosłupa szyjnego i głowy w rexmedica sport (zapisywałam się w czwartek) . Może tez powinieneś wykonać takie badanie? Z kręgosłupem i głowa nie ma żartów a lepiej zapobiegać niż później leczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joanna45



Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 8:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi w walce z częstymi bólami szyi i karku ulgę przynosi kołnierz Cervitrac™ CS 300 - http://www.diskdr.pl/cs300.htm
Stosuję go codziennie przez pół godziny. Dużo wygodniejsze rozwiązanie niż sesje masażu, bo nie trzeba się ruszać z domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Majewska



Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 29, 2018 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie też w dużym stopniu pomogła zmiana materaca. Generalnie ten, który kupiłam razem z łóżkiem wydawał się bardzo w porządku, był miękki, dość wygodny, ale z czasem zaczęłam się zastanawiać, czy to właśnie nie on jest przyczyną bólu głowy i karku. Teraz mam dwustronny materac kupiony za pośrednictwem http://www.centrummateracy.com/. Dużo lepiej się teraz wysypiam, a ból głowy już tak często nie dokucza. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group