Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

kapiel w ciazy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justynna



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 6:41 pm    Temat postu: kapiel w ciazy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej to znowu ja -sorry ze znowu pisze ale pytam bo nie chce zrobic czegos co by zaszkodzilo mojej dzidzi- a moje pytanie brzmi czy mozna sie kapac w ciazy (przypomne ze jestem w 38 tygodniu ciazy) do tej pory bralam prysznic -bo slyszalm ze kapiel jest niebezpieczna gdyz za zimna woda moze spowodowac skurcze a zbyt ciepla krwotok.Teraz jestem jednak juz tak zmeczona i wszystko mnie boli ze chetnie odprezyla bym sie troche w wannie.Moge jeszcze powiedziec ze od paru dni mam silne parcie w kroczu jak cos od zewnatrz by mnie wypieralo , nie boli to ale mam wrazenie jak by mialy zaraz wyleciec ze mnie cale wnetrznosci-lekarz natomiast powiedzila mi ze moja szyjka macicy jest miekka i mam rozwarcie na 1 cm
z gory dziekuje za odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oo to jak rozwarcie jest juz 1cm to zbliza sie porod Wink dzidzia chce juz wyjsc heh Wink a co do kapieli..hmm..najlepszym rozwiazaniem chyba bedzie letnia woda? Wink nie powinna w niczym zaszkodzic...juz predzej intensywne podraznianie sutkow moze wywołac porod Rolling Eyes
zycze wszytskiego naj naj naj dla Was obojga Exclamation Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kapiel w wannie nic Ci nie zaszkodzi,po pierwsze nie wszystkie kobiety ciezarne maja przysznic i przez cala ciaze kapia sie w wannie i potem rodza sliczne i zdrowe dzidziusie,a po drugie Twoja ciaza jest juz donoszona,wiec nie ma zadnej obawy,ze cos by moglo sie stac.A porod rzeczywiscie juz niebawem.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez tak uwazam ,ja cala ciąże mylam sie w wannie nie wylegiwalam sie jakos szczegolnie tak jak teraz to robie,ale wchodzilam do letniej wody mylam sie i wychodzilam,i mojej corci nic nie jest a zostala urodzona po terminie bo wcale jej sie nie spieszylo,wiec te kapiele nie mialy wplywu na przyspieszenie akcji porodowej.A pozatym mozesz byc juz spokojna tak jak napisala Aga xs Twoja ciąża jest już donoszona..Trzymam kciuki bo tak jak napisaly dziewczyny porod tuż tuż..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia21..



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: łukow
PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 7:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cze dziewczyny ja natomiast z pierwszym dzieckiem gdy sie kąpałam w wannie dostalam krwawienia z drog rodnych gdyby nie moja szybka reakcja pewnie bym poroniła z tego co pozniej sie dowiedziałm od lekarza prowadzacego teraz jestem w 2 ciazy i biore prysznic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 4:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o kurcze Shocked nie wiedziałam ze kapiel w wannie moze grozic poronieniem?dlaczego tak sie dzieje?nawet jesli bym sie kapała w letniej wodzie to jest szansa ze mozna poronic? Rolling Eyes ale sie nastrachalam...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no moze sie tak zdazyc poniewaz ciążach wysokiego ryzyka powinno się zakazywać kąpiele w wannie lub co najmniej przesiadywanie w gorącej wodzie, ma to niekorzystny wpływ na przekrwienie w obrębie miednicy mniejszej.... no i nie koniecznie musi byc to ciaza wysokiego ryzyka , czasem tak bywa Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iza,,



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ŚWIĘTOCLŁOWICE
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 7:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Ja też jestem aktualnie w ciąży i to na samym końcu tzn.pare może dni może godzin przed porodem i kożystam bardzo często z kąpieli relaksuje się tym bo mój kregosłup daje mi troszke znać o sobie no i kości miednicy też nawet bardzo.We wczesniejszych ciążach tez sie kapałam w ciepłej nie za gorącej wodzie bez dodatku płynow do kapieli wkońcu są też porody w wodzie wiec czemu by teraz nie kożystac z tego.Pozdrawiam i życze spokojnego któtkiego bez kąplikacji porodu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 6:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kąpiele w wannie nie są zabronione. Trzeba jednak to robic z głową . Woda musi być ciepła a nie gorąca ponieważ zbyt ciepła woda może doporowadzić do skurczów macicy i w konsekwencji szybszego porodu, krwawienia itp. Trzeba też pamiętać ,że kapiele w wannie są odradzane ze względu na częste infekcje dróg rodnych na które są narażone kobiety ciężarne.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ten.. jeszcze starszy.... Razz
temat dawno ucichł..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group