Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kamienie żółciowe w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anas1988



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 2:42 pm    Temat postu: Kamienie żółciowe w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Staramy sie z mezem o dzidziusia od 7 miesiecy,okres mam regularny,a teraz powinnam go dostac trzy dni temu i go nie mam. Myslicie,ze moge byc w ciazy? Dodam,ze mam synka dwuletniego,niestety po ciazy z nim okazalo sie,ze mam kamienie zolciowe i sie boje,ze to moze miec negatywny wplyw na mozliwa ciaze,choc musze zaznaczyc,ze narazie nie uprzykrzaja mi zycia,tzn.mam je-ale mi nie dokuczaja...????
Objawy mam jak na okres,boli mnie brzuch i piersi...zawsze tydzien przed okresem sie tak czuje,ale teraz sie wszysko wydluza....nie wiem co mam myslec,boje sie robic test...bo pare razy juz zrobilam przez te siedem miesiecy i zawsze bylo rozczarowanie... Confused
Nadmienie tez ze nie mierze regularnie temperatury,ale jak od czasu do czasu w tych paru ostatnich dnaich zmierzylam ja sobie o roznych porach dnia to bywalo roznie od 35,8-37,0,jestem zdenerwowana. Poradzcie mi cos....

---edited by karioka---
Temat przenoszę do właściwego działu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 10:57 pm    Temat postu: witaj!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zrob test i idz do lekarza jezeli nadal nie masz okresu niema na co czekac..3mam mocno kciuki

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monia0512



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 4:10 pm    Temat postu: kamienie na woreczku a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o radę.Dwa tygodnie temu w sobotę dostałam bardzo dużych bóli nadbrzusza. Wcześniej tego samego dnia byłam z męzem i córeczką w KFC i niestety skubnełam tego przeklętego jedzonka. Jak wrócilismy do domu to dostałam starsznych bóli i wymiotowałam. Myslałam że to jakaś niestrawnośc ale po wymiotach ból był coraz większy więc pojechalismy na popgotowie.Oczywiście do razu wzięli mnie na oddział patologii ciązy. Po kilkudniowych badaniach w tym jamy brzusznej stwierdzili, że mam kamienie w woreczku żólciowym. Leżałam 6 dni na patologii. W końcu w tym tygodniu wypuscili mnie do domu. Mam zaceloną dietę nikotłuszczową - wątrobową. Lekarze powiedzieli mi że w ciązy lepiej nic nie robić i tylko jak urodzę to trzeba usunąc kamienie. Teraz muszę stosować rygorystycznie dietę bym juz nie miała takich ataków. ALT mam 20U/L CRP 43, 3 mg/L. AST 19 U/L, fotostaza alkaiczna - 80 U/L. z posiewu wyszło że wyhodowano ziarniaki Gram + poj. czy sa to dobre wyniki ?Czy można mięc operację na kamienie w ciązy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 4:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem zabieg usunięcia kamieni nie jest wskazany w ciąży bo może to niestety wywołać przedwczesny poród. Czasami jednak zabieg jest konieczny i wykonuje sie go ale ryzyko jest duże. dlatego jesli coś robic to po 34 tygodniu ciazy
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group