Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kamica nerkowa - sposby na ataki

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 11:27 pm    Temat postu: Kamica nerkowa - sposby na ataki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam male pytanko Smile zna ktos moze jakis dobry sposob na "atak" nerkowy?? mam kamienie na nerkach i od czasu do czasu mam takie ataki, juz nic mi nie pomaga, a strasznie boli i strasznie sie mecze... Sad ostatnio dopadlo mnie jak bylam z chlopakiem... siedzielismy w aucie a mnie tak boalo ze ruszyc sie nie moglam, moj chlopak sie przestarszyl bo podobno "wywrocilam " oczy - tak on powiedzial, a jeszcze nigdy tak nie mialam Sad bylam przytomna caly czas, po prostu z bolu chyab tak sie stalo... zaczol mi masowac plecy wzielam tabletke i dopiero po godzinie przeszlo Sad musial zaniesc mnie do domu... moze znacie jakis sposob, bylabym wdzieczna za jakies sugestie Smile
pozdrawiam wszystkich goraco:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 7:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jakie tabletki zażywasz w czasie ataku???
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 9:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zazwyczaj jest to No-spa forte i furaginum... tak zalecila mi lekarka, czasami jak jest taka mozliwosc to zrobie zastrzyk z No-spy ale to niezawsze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No-spa jak najbardziej ale nie jest zbyt mocna( zastrzyki tak!!). Jeszcze proponuję dodatkowo lek p/ bolowy np pyralginę( działa dodatkowo p/ skurczowo). Moze lepsza od no-spy bedzie Buscopan albo spasmalgon. Proponuję też ketonal, silny ale naprawdę działa. Furaginum bierze się na zakazenia drog moczowych a nie na kolke nerkową, musisz ja brać przez 7 dni bo inaczej nie dziala:) Najlepiej w czasie kolki zadzwoinic po pogotowie lub pojechać do szpitala wtedy dostaniesz zastrzyk lub kroplowkę i szybciej pozbedziesz sie bolu:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

furagin mam brac jak dostane atak bo czesto wlasnie po tym mam zapalenie pecherza i krew w moczu... zawsze biore 7 dni - to to wiem doskonale Smile to jest tak profilaktycznie....
na penicyline , pyralgine i pochodne jestem niestety uczulona :/
a ketonal bralam kilka razy, juz lepiej pomaga zastrzyk z no-spy.... a z tym pogotowiem to nie musze Smile albo sama sobie zastrzyk zrobie albo babcia przyjdzie - jest pielegniarka Smile
do tej pory pomagala mi goraca kapiel i do tego zastrzyk ale od jakiegos czasu przestalo pomagac i sie mecze dlugo....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 12:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gorąca kąpiel
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kapiel to zawsze stosuje jak mam atak Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 12:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a operacja?
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak rozmawialam na ten temat z lekarka... twierdzi ze kamienie sa za male jeszcze - na jednej nerce mam 2 kamienie 2mm, a na drugiej jeden 5mm. Kiedys jedna lekarka powiedziala ze jak u mnie w rodzinie byly kamienie to nawet jak zoperuja to beda mi sie nowe tworzyc.... ja troche tego nie rozumiem no ale juz u tylu "niby" specjalistow bylam, ze jedyne co mi pozostaje to leczyc farmakologicznie czyli jakies swinstwa pic, pasty zielone co pachna okropnie, odpowiednia dieta czyli nic co lubie bym nie mogla jesc, i jedynie leki przeciwbolowe Confused i jak tu sie nie wkurzac Neutral a z tego co bylo to jak bralam wlasnie te jakies pasty do picia i dieta byla to czesciej mialam ataki niz normalnie... huh
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andre28



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 12:18 pm    Temat postu: Kamica nerkowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie, mam nadzieje ze ktos z Was drodzy forumowicze i Wy specjalisci pomoze mi w koncu. Otoz w pazdzierniku ubieglego roku dowiedzialem sie ze mam duza kamice nerkowa, objawila sie ona atakiem kolki w nocy po trzecim ataku wezwalem karetke i dostalem zastrzyk, po kilku godzinach odpuscila. Na drugi dzien poszdlem do szpitala i tam po podaniu kroplowek przeszlo mi az do przed-wczoraj. Znow dostalem kolki tym razem w prawej nerce. Oczywiscie w miedzy czasie wynoalem szereg badan typu usg, urografia badanie moczu krwi itd. Zdolalem wysikac dwa male kamyczki. Bylem juz u kilku lekarzy i kazdy mnie zbywa, po obejrzeniu wynikow mowia ze wszystko jest wporzadku z moczem i krwia i po przepisaniu nopsy i pyralginy odsylaja do domu. Mowia ze jedyna metoda jest wyjecie kamieni przez....no wiadamo przez co. Robilem kila usg i za kazdym razem jest tych kamyczkow roznej wielkosci inna ilosc w nerkach pecherzu przewodzie. Dosc ze jestem chudy to jeszcze schudlem od pazdz. 15 kilo. Ciezko zyc i prowadzic firme gdy nie wiadomo kiedy nastapi nasteny atak kolki. Nawet boje sie gdzies z dziecmi wyjechac zeby im nie popsuc wycieczki.
Czy naprawde jest to tak ciezko zdiagnozowac i wyleczyc? Jestem w stanie skontaktowac sie ze specjalista prywatnie zeby tylko mi ktos pomogl a nie wydylal do domu i mowil zebym sie kapal w goracej wodzie.
Prosze Pomozcie. Moze zna ktos jakas prywatna klinike gdzie moge sie udac, moze ktos z Was drodzy lekarze jest w stanie mi pomoc (oczywiscie prywatnie)
JESTESCIE MOJA OSTATNIA SZANSA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group