Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kac [Ciiiii...]

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gonzi, ja to jak jestem na kacu, to odwrotnie reaguje niż większość ludzi i mogę jeść i jeść i jestem cały dzień głodna Wink ale fakt - o tym soku pomidorowym juz słyszałam kilka razy. podejrzewam, że niedługo będę miala okazję, więc wypróbuję.

a z kolei moja znajoma twierdzi, że jak zje trochę czekolady przed snem, to budzi się bez kaca Very Happy więc pewnie różne organizmy też różnie reagują.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a mi 2kc pomaga Razz
zawsze wezme przed piciem, potem w czasie picia... moge wiecej wypic i sie nie skoncze, a na drugi dzien nie ma kaca Very Happy
a jak nie mam 2kc to pomaga mi to ze zjem banana lub wypije sok pomidorowy noi czasem jeszcze witaminke C 1000 Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 11:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

problemu nie bedzie jak sie z umiarem bedzie piło Razz. po co łoic w siebie tony %%%% wiadomo czym sie skonczy. organizm na wchloniecie alkoholu potrzebuje 30 min. wiec odczekajcie te 2 kwadranse i potem nast. kolejka a nie żłop, żłop, żłop a na drugi dzien tylko zygac sie chce... Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 12:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepis na koktajl "wschod slonca w Sydney" na kaca.

"Wschód Słońca w Sydney" wg Roberta Makłowicza
Wykonanie:

Do shakera wrzucić 2 kostki lodu, dodać wyciśnięty sok z cytryny i pomarańczy, dodać odrobinę miodu pitnego, 1 żółtko kurzego jaja, wytrząsać. Przelać do czarki, po wierzchu posypać gałką muszkatołową.


W ogole to sie poleca pic napoje z duzo zawartoscia witaminy C, wysokowitaminowe, mozna np. zrobic mocna herbatkę z dzikiej rózy.


Zapobiegawczo (sposob sprawdzony przez moja siostre) przed wypiciem zazyc np. 2 tabletki wegla aktywnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 1:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

poranek napisał:
1 żółtko kurzego jaja, wytrząsać.

hm.. a do tego chyba seta. surowe jajko raczej nie jest najlepszym pomysłem
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alez jest.

To,ze ktos nie moze zniesc samej swiadomosci,ze musi wypic surowe jajko to jest tylko jego wlasna niechec. Picie surowych, zwlaszcza swiezych jaj prosto od wiejskich kur jest zdrowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co z salmonellą?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba masz na mysli ptasia grypę, bo salmonellą nie da sie zarazić pijąc swieze jajka.

Salmonella najcz. towarzyszy produktom ktore sa zamrazane i odmrazane ew. ponownie zamrazane (gdy zachodzi zmiana temperatury).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kod:
W jaki sposób Salmonella  zakaża jaja?

Bakterię tą znaleźć można na powierzchni skorupki jaja. Wynika to z tego, że jajo wydalane jest tą samą drogą co odchody. Z tego powodu jaja myje się podczas ich przetwarzania. Niemniej jednak mogą one być tam ciągle obecne, stąd też odpowiednia obróbka termiczna, jak również mycie rąk są potrzebne by zapobiec zachorowaniom. Salmonella enteritidis może być również obecna wewnątrz niepękniętych, całych jaj. Wynika to z faktu, że bakteria ta jest obecna wewnątrz kurzego jajowodu, mogąc spowodować zakażenie jaja jeszcze przed wytworzeniem skorupki, nie powodują przy tym zachorowania samej kury. Żeby zapobiec namnożeniu się tych drobnoustrojów wewnątrz jaja, zalecane jest przetrzymywanie jaj w warunkach chłodniczych. Zakażone jaja powinny być gotowane przez 6 minut dla uczynienia ich bezpiecznymi. Nigdy nie serwuj w żadnej postaci na wpół miękkich jaj jeśli chcesz by były one bezpieczne.

źródło: food-info.net
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 4:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie spotkalam sie, zeby ktos zaraził się salmonellą jedząc wiejskie jaja.
Znam wielu ludzi którzy to praktykują często od dzieciństwa.

Może hodowlane kury owszem, to jest bardziej prawdopodobne, gdyż mają ze sobą styczność, paprają się cały czas w swoich odchodach zwłaszcza chów klatkowy, gdzie kury prawie przez całe swoje życie klatki nie opuszczają.

Gdyby były takie straszne surowe jaja to by nie robiło się z nich róznego rodzaju napoi np. Advokat lub Ajerkoniak, gdzie w sklad wchodzą żółtka kurze.

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group