Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jelita i odbyt

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elizax



Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 9:31 pm    Temat postu: jelita i odbyt Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc.Pomozcie tydzien temu mialam bóle brzucha,wzdecia,gazy.Lekarz uznał że to ZESPÓŁ JELITA WRAZLIWEGO I przepisał mi debridat.Troche pomogło,ale teraz mam problemy z odbytem.Po załatwieniu sie piecze ,a troche pózniej strasznie swędzi.POMOCY .Wstydze sie isc do lekarza rodzinnego.Co mam robić,co to jest?Co to za choroba??? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możliwe, ze podrażniłaś sobie błone śluzową w odbycie. Jeżeli nie przejdzie skontaktuj się z lekarzem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 1:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie - czesto taka dolegliwość wystepuje przy rozwolnieniu - poprostu kwas żołądkowy podrażnia błonę śluzową i z tąd to pieczenia a potem swędzenie Smile

dla zlagodzenia warto podcierać się chusteczkami do higieny intymnej z wyciągiem z aloesu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elizax



Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 5:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czym mogłam podrażnic sobie te jelita? .Nie miałam rozwolnienia?Jeszcze co jakiś czas boli mnie lewa strona brzucha i oczywiscie męcza mnie gazy. Embarassed Czy nie sa to poczatki jakiejs poważniejszej choroby? np.raka jelita???? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 1:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz nie może od tak sobie, bez badań, postawić diagnozy IBS, czyli zespół jelita drażliwego. Jeżeli te bóle, wzdęcia, gazy będą się utrzymywać, to niech lekarz da Ci skierowanie do specjalisty od jelit, czyli gastroenterologa. I obserwuj, czy w stolcu nie pojawia się krew. Ale oczywiście bez paniki, to nie musi być rak. A na takie swędzenia dobry może być żel jak na hemoroidy np. ProctoGlyvenol do kupienia w aptece bez recepty

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group