Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jedzenie dobre do nauki?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sara



Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 26, 2006 7:34 pm    Temat postu: Jedzenie dobre do nauki? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy jest jakaś dieta, dzięki której łatwiej sie wkuwa? Bo mam niedługo test gimnazjalne i nie wiem, może jakieś żarcie też pomoże w nauce? Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Mar 26, 2006 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cudów sie nie spodziewaj, dietą można regulować możliwość organizmu do dłuższego działania, co może skutkować efektywniejszą nauką.

To co organizmowi potzrebne podczas wysiłku, bo nauka to wysiłek, mimo że sie siedzi Razz (chodz niektórzy lepiej sie uczą jak sobie spacerują po mieszkaniu czy pokoju Razz)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomekk



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Organizm powinien sie koncentrowac na jednej czynnosci. Podobno "duży?" wpływ na nauke ma to co jemy czy pijemy podczas nauki. Powinno się pic wode mineralną (najlepiej nie gazowaną) i nie zajadac sie zadnymi słodyczami czy chipasmi. Są one trawione przez organizm o w jakiś sposób utradnia nauke.

To tyle co wyniosłem z zajeć szybkiego zapamietywania Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malwa
Gość









PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja czytałam ze ogolnie w czasie nauki do np.examinu , przez 2 tygodnie przed egzaminem zaleca sie jesc duzo owoców, warzyw, czekolady ( bez przesady z iloscia) i przedewszystkim orzechow włoskich ktore działaja pozytywnie na nasz ogranizm i pomagaja w nauce!
Powrót do góry
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 1:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wcinam żelki hiehie, a teraz to w ogóle haribo ma takie super pyszne o smaku owoców leśnych, które mają tysic pięcset witamin i w ogóle sa ekstra, przynajmniej wiem, ze sie witaminizuje a nie tylko i wyłącznie tucze heh Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qwerty87



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie powinno sie jeszcze podczas nauki jakies pozadne jedzonko... chipsy i batony odpadaja... zjedz np. jakas zupe i drugie danie - pelny obiad a pozniej zrobic sobie wartno kanapeczki i to powinno wystarczac moze jeszcze jakas herbatka albo sok... :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bb



Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wwa
PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 2:19 am    Temat postu: : Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

orzechy! podobno najlepsze włoskie. co jakiś czas trzeba podnieść poziom cukru we krwii, więc dobrze sięgnąć po jakiś owoc, albo kawałek (!) czekolady. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

popieram orzechy - maja dużo magnezu a to wspomaga pamięć Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zdrowy



Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej nie za duzo, bo wtedy zaczyna sie byc spiacym, a krew zamiast do mozgu, odplywa do zołądka. lepiej czesciej a mniejsze porcje. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
visenna



Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 9:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

orzechy na pewno, zwlaszcza laskowe i wloskie. no i podstawa to zdrowe sniadanie, bo mi akurat bez niego trudno potem myslec caly dzien. ja preferuje musli plus kromeczke chleba fitness style lub pumpernikiel schulstada a na to plasterek jakiejs chudej wedlinki i pomidor. zdrowo i smacznie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group