Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jakie znieczulenie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
winnersearch



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 3:29 pm    Temat postu: jakie znieczulenie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakieś 3 msce temu wyczułam u siebie mały niebolesny guzek w okolicy wejścia do pochwy. Wczoraj bylam na badaniu i lekarz powiedział że to prawdopodobnie torbiel B...( nie pamiętam nazwy niestety :/ ale zaczyna się na B)- która jest w sumie niegroźna, ale z czasem może powstać zapalenie ropne. Powiedział że najlepiej będzie to usunąć (chociaż nie ma pośpiechu - tak powiedział) i uparł się na znieczulenie w kręgosłup. Chce bym została w szpitalu tylko dobę, nie dłużej.

Jestem tym przerażona tym bardziej że koleżanka po takim znieczuleniu mnie wystraszyła.
Powiedziała że zrobią mi lewatywę, potem przez 24 h nie będę mogła podnosić głowy, a przez kolejnych kilka dni trudno mi będzie wstawać z łózka.
Lekarz powiedział że bezwładne nogi będę miała przez 3 godziny, więc sobie wyobraziłam że po tych 3 godzinach normalnie pójdę siusiu. A okazuje się że nie? Pytałam lekarza o znieczulenie miejscowe, ale powiedział że raczej nie jest za tym, bo takie znieczulenie deformuje czasowo tkanki i nie będzie dokładnie widział co wycina.

Może jestem głupio uparta, ale odczuwam jakiś dziwny bunt przeciw znieczuleniu w kręgosłup. To jest guzek mniejszy od ziarenka grochu, jest jak najbardziej na zewnątrz, a znieczulenie i jego skutki mają być tak poważne? Lewatywy, cewnikowanie, nieruchome leżenie przez dobę, potem trudności z wstawaniem?
Napiszcie mi proszę czy naprawdę znieczulenie w kręgosłup jest konieczne i czy to prawda co mówi moja koleżanka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
winnersearch



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm.. Nie, to była dłuższa nazwa.

Wszyscy mi mówią "jakoś przeżyjesz" - to ja wiem, ale pytanie - czy takie znieczulenie jest konieczne? Jestem typem osoby dla której intymność i kontrola nad sobą jest ważna, więc - wiem że to śmiesznie brzmi - bardziej niż zabiegu obawiam się tych wszystkich lewatyw, cewnikowania, ubierania mnie. Nie chcę. Sad

Dodam że jest to dobra, prywatna klinika, za pobyt w której będę płacić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

winnersearch
Można to wykonać w znieczuleniu miejscowym,w znieczuleniu podpajęczynówkowym(kręgosłup) ale też w znieczuleniu ogólnych.Każde znieczulenie uzgadnia się z anestezjologiem.lekarze zwykle wolą w kręgosłup,dlatego proponują takie(za swoje pieniądze możesz wybrać co chcesz( inna sprawa,że można to wykonać w placówce NFZ,również w chirurgii jednego dnia)Zalecał bym wizytę u chirurga i wykonanie usg .
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
winnersearch



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 8:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ale ja byłam na badaniu właśnie u chirurga, który miał sprzęt do usg, na moje pytanie czy zrobi mi usg, powiedział że nie widzi takiej konieczności.

Naprawdę z paniką myslę o tym znieczuleniu. Przeraża mnie że ja, 20-paroletnia dziewczyna, mam być cewnikowana i ubierana przez innych jak jakaś staruszka. Rozumiem jeszcze gdyby to była jakaś poważna operacja, ale to jest mały zabieg - guzek ma średnicę ok. 7 mm i jest na zewnątrz - dokładnie wyczuwalny.

A dlaczego lekarze proponują głównie znieczulenie w kręgosłup? Jaka to dla nich róznica?

Czy gdybym wybrała znieczulenie miejscowe - mogłabym tego samego dnia jechać do domu? Czy faktycznie pod wpływem znieczulenia miejscowego tkanki się deformują i trudno jest zrobić zabieg?

Dodano po 1 godzinach 33 minutach:

Przypomniała mi się nazwa.
To torbiel Bartoliniego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group