Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jakie badania należy przeprowadzić żeby zdiagnozować bóle ko

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majkamajeczka20



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 3:09 pm    Temat postu: Jakie badania należy przeprowadzić żeby zdiagnozować bóle ko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie badania powinnam przeprowadzić żeby ustalić przyczynę bóli kości nóg i rąk? Nadmieniam, że jestem po operacji tarczycy i po jodzie promieniotwórczym. Diagnoza rak brodawkowaty. Miałam też operowane lewe płuco z uwagi na stwierdzenie licznych guzów - Hamartoma chondroides pulmonis.Wykonano mi scyntygrafie kości: na scyntygrafach całego ciała po podaniu znacznika ( MPD 99mTC) obserwuje się ognisko podwyższonego gromadzenia znacznikaw grzebieniu pośrodkowym kości krzyżowej ( najprawdopodobniej zmiana zwyrodnieniowa). wniosek brak danych na meta ad ossa. Wiem, że dzieje się coś zemną złego, mam problem z chodzeniem i te ciągłe bóle nóg i rąk. Lekarz mówi, że jest w porządku ale ja wiem i czuję coś innego. Już jeden mi wmawiał przez 4 lata, że mam depresje a okazało si e , że to nowotwór. Pomóżcie proszę Was bardzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 12:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a miałaś robione USG i MRI?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majkamajeczka20



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co to są za badania MRI? Czy myślisz o USG kości nóg i rąk?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 5:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MRI - rezonans magnetyczny
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie. USG polega na czymś innym. z tego co się orientuję to MRI jest dokładniejszy. nie wolno jednak stosować go u osób które mają w ciele jakieś metale np. metalowe śruby. jednak szczegółów nie znam.
wiem, że można jeszcze wykonać tomografię komputerową z kontrastem- jednak nie wiem czy ma również zastosowanie przy badaniu całego ciała (ja miałam robioną akurat tomografię głowy).

a ile masz lat?
miałaś robione badania na osteoporozę?
nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale warto popytać Wink
poza tym morfologię , OB , CRP, na czynnik reumatoidalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majkamajeczka20



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 9:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam wykonane badanie TK klatki piersiowej 2 razy. Ten ostatni wynik jest następujący:Kilka drobnych guzów podopłucnych w obu płucach, wielkość do 5 mm- najpewniej pozapalne złogi włókniaka. W płucu lewym, w seg 6 obwodowo zmiana ogniskowa o dłużej powierzchni kontaktu z opłucną i jej pogrubieniem z retrakcją struktur oskrzelowo- naczyniowych- obraz sugeruje niedodmę okrągłą. Pasmowata zmiana bliznowata w przypodstawnej partii lewego płuca. Śródpiersie bez cech adenopatii. W śródpiersiu przednimtrójkątna zmiana miękkotkankowa- ciało pograsiczne? Serce w granicach normy. Miałam też badania na reumatyzm- nic nie wykazują i byłam u ortopedy. Mam 45 lat i może masz racje, że powinnam przeprowadzić to badanie na ostoporoze
( OBYŚ MIAŁA RACJE ) Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group