Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jaki cisnieniomierz?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sobekkk



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: czestochowa
PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 6:48 pm    Temat postu: Jaki cisnieniomierz? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Chce kupic cisnieniomierz dla starszej osoby. Na allegro rodzaji jest masa, ale ktory wybrac ??
Rteciowe, zegarowe odpadaja. Musi byc cos czytelnego, prostego w obsludze, niezawodnego.
Zastanawiam sie nad :

BRAUN 2 lata gwarancji w na terenie kraju
wycinam (raczej ten bo ma wiecej pamieci (50 pomiarow)
wycinam

OMRON 3 lata ale niewiem czy sa punkty serwisowe w czestochowie czy trzeba idsylac do sprzedawcy
wycinam

Braun bylby wygodniejszy ale omoron chyba dokladniejszy.
Co sadzicie o tych modelach ?
Moze cos lepszego do 150zł
Raczej wolal bym cos ma madgarstek.

Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 3:02 pm    Temat postu: poszukaj Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popatrz w aptekach internetowych.
Tam są również ciekawe propozycje.
Pamięć pomiarów może być ważna dla osoby, która nie jest zbyt obowiązkowa. W innym przypadku wystarczy tańszy bez bajerów. Na pewno nie rtęciowy, gdyż jego obsługa nie jest prosta.
Ten brauna za 103 zety nie jest zły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mężatka86



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląsk
PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 7:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sobekkkWitam,ja polecam takie najstarsze,bo są najdokładniejsze,ale ma też taki na nadgarstek firmy beuer,też jest dobry i ma pamięć pomiarów dla 3użytkowników!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Daria69



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 10:51 am    Temat postu: tez mnie to interesuje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ile trzeba wydac, zeby to nie byl jakis szajs?
troche sie boje chinskich gadzetów, akurat cisniniomierz chcialabym kupc dobry, tez jestem przed takim zakupem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Daria69
to zależy jaki ciśnieniomierz chcesz.
te na nadgarstki są tańsze, ale niedokładne.
lekarze polecają ciśnieniomierze tzw. mankietowe (zakładasz mankiet na ramię) półautomatyczne . takie stoją od 120-150 zł wzwyż.
i lepiej patrzeć jakiej marki są. lepiej chińskich nie kupować.
cena wzrasta wraz ze wzrostem ilości funkcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Julka_6



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 3:51 pm    Temat postu: Re: tez mnie to interesuje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Daria69 napisał:
ile trzeba wydac, zeby to nie byl jakis szajs?
troche sie boje chinskich gadzetów, akurat cisniniomierz chcialabym kupc dobry, tez jestem przed takim zakupem...


ważne aby nie kupować takiego sprzętu w supermarketach Rolling Eyes najlepiej zapytać się w aptece lub w sklepie medycznym, tam zawsze ktoś doradzi i zaprezentuje aparaty. Ze swojej strony polecam przetestowane automatyczne ciśnieniomierze firmy Mescomp (mają rożne modele : AC 211, AC 201, Ac 229 itp). powodzenia życzę Very Happy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Drake



Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm pomyślmy, obecnie ciężko byłoby chyba wybrać ciśnieniomierz biorąc pod uwagę fakt, jak wiele produktów jest obecnie dostępnych na rynku. Gdybym jednak miała wybrać w stosunku jakości do ceny, to myślę, że byłoby to te usuwam. Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiki99



Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 1:54 pm    Temat postu: polecam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygodnie mierzy ciśnienie nasz aparat czyli Geratherm EasyMed. Nie ściska ramienia tak żeby cokolwiek bolało, mankiet dobrze się układa i nie ma problemów z dopięciem. Z tego co widzę to bateria też długo trzyma, bo odkąd kupowałam to jeszcze nowej nie musiałam tam instalować. Wyświetlacz całkiem spory, podświetla się w zależności od tego jaki jest wynik pomiaru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group