Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jaką metode antykoncepcji wybieracie?dni niepłodne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewunia 23



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: torun
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 6:14 pm    Temat postu: jaką metode antykoncepcji wybieracie?dni niepłodne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, mam pytanie, czy uzywanie srodkow plenikobojczych( kremów, pianek), biorąc pigulki i uzywajac prezerwatywa zjade w ciaze? i jeszcxe jedno pytanie, jak rozpoczynam okres 21 kazdeo miesiaca to kiedy mam dni nieplodne i moge uprawaic sex? bardzo prosze o niekasowanie mojego posta i o szczra odpowedz, pozdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Jeśli chodzi o pytanie o środki plemnikobójcze to mnie nie służą, uczulają, mam po nich infekcje i inne nie przyjemne atrakcje, wiec ja osobiście nie polecam.
Co do tabsów myślę, że jak je bierzesz to nie musisz używać dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy bądz globułki. One są bardzo dobrym zabezpieczeniem więc zajście w ciąże jest nie możliwe.
Co do cyklu z tego co piszesz to twój cykl ma 30 dni tak? Więc twój okres płodny przypada gdzieś od 14 do 17 dnia, ale jeśli bierzesz tabsy to nie jest to istotne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 10:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewunia, uściślij swoją wypowiedź trochę, bo ciężko się połapać.

bierzesz tabletki antykoncepcyjne czy nie? bo przy tabletkach to coś jest nie tak, zeby twój cykl miał 30 dni, bo normalnie jest 7 dni przerwy po 21 tabletce i w tym czasie powinno wystąpić krwawienie... i podczas brania tabletek nie występują dni płodne. i wystarczą same tabletki - po to się bierze tabletki, żeby nie stosować nic więcej!

jeżeli nie stosujesz tabletek, to myślę, że globulki i prezerwatywa są dobrym zabezpieczeniem.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 10:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dominika156AR napisał:

Co do cyklu z tego co piszesz to twój cykl ma 30 dni tak? Więc twój okres płodny przypada gdzieś od 14 do 17 dnia,


malutka popraweczka Domi Smile
oczywiscie dobrze wyliczylas plodne dni ale jest ich troche wiecej Smile od 15 do 17 dnia moze wystapic owulacja, a calkowity okres plodny wystepuje miedzy 12 a 19 dniem cyklu Smile

ale ewunia jezeli bierzesz tabletki anty to nie potrzeba dodatkowego zabezpieczenia i wtedy nie ma plodnych dni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group