Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jaka dieta po kamieniach w woreczku żółciowym

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meteors77



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:49 am    Temat postu: jaka dieta po kamieniach w woreczku żółciowym Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaką trzymać diete po stanie po kamieniach przy jednoczesnym nadciśnieniu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno powinno sie jeśc lekkostrawne potrawy. raczej unikaj strączkowych, brukselek, kalafiorów, porów, też niedojrzałych owoców, w ogole tłustych rzeczy - mniej masła, śmietany, serów topionych, ciast, smażenia. do tego jeszcze nadciśnienie czyli nie powinieneś pić alkoholu za dużo, kawy (szczególnnie na czczo), mocnych herbat. napoje gazowane też nie sa zbytnio wskazane.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meteors77



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co z pieczywem?czyli generalnie gotowane i chude..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 6:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak generalnie Confused chude wędliny, mięso chudych ryb, wołowe, kurczak, kasze, jogurty, warzywa, owoce, gotowane, przecierane itd. ale nie można się zabijać, przeciez też trzeba coś mieć od życia, no nie? Wink a wiadomo, że smażone jest the best, więc po protu ogranicz troche niektóre produkty, ale nie tak drastycznie, żeby je w ogóle wykluczac...

pieczywo spoko, tylko słyszałam, że powinno się wzbogacić diete w jakiegoś razowca i produkty zawierające błonnik. jak nie codziennie, to chociaż od czasu do czasu.

no bo wiesz, jak jest coś tłuste i ciężkostrawne, to wywołuje skurcz ścian pęcherzyka żółciowego i wzmożony wypływ żółci, co nie jest korzystne.

aha, no i dużo powinno się pić płynów, herbatek ziołowych itp. możesz też zainwestować w taki oczyszczacz wody (jeśli pijesz kranówe) - britta chyba ma takie sprytne urządzonko. moja koleżanka, która ma problemy z kamieniami sobie je chwali.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meteors77



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na szczęście nie mam problemu z alko paleniem itd niestety od dziecka byłem biernym palaczem słownie wszyscy kopcili jak smoki
britte mam a tak to mineralne wody itd kawa odpada ostatnia kawa to były 2ie małe czarne z 11 lat temu mysląłem że mi mózg uszami wyleci zaczynałem od 40 mg isoptinu ale dojechałem do wagi 119 kg i pan mądry profesor dojechał mi 240 mg obecnie biore 80 dwa razy po połówce i jest ok
niestety czasem człowieka kusi tłuste czy smażone bo az organizm wyje za tym..ile mozna jeść ryż kasze chudy ser ..;-/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 10:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja Ci wspołczuje. jak miałam mononukleoze i przez miesiąc starałam się jeść lekkostrawne rzeczy (bo przy tym jest bardzo obciążona wątroba), to już myślałam, że oc**ieje Wink

ale jak bierzesz isoptin jeszcze, to tym bardziej powinieneś uważać, bo też najlepszy dla wątroby nie jest :/ ale myślę, że od czasu do czasu, tak okazjonalnie coś tłustszego nie powinno Ci zaszkodzić....
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meteors77



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 8:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do ispotinu i brania go tyle lat podobno jest to na bank lepszy lek niz jego polski odpowiednik kiedys połasiłem sie na kupowanie go bo był ,,tańszy,, a w aptece usłyszałem iz został wycofany bo zawierał błąd/?!/
czy sa jakieś środki leki wspierające trzewia gdy się bierze inne leki?
mi nikt nigdy tego nie powiedział tak samo jak tego ze lek uzależnia!
moje zejscie z 240 mg sr na 80 to też była batalia miałem się wspierac jakimś psychotropem oficjalnie na sen ale na szczeście tylko raz się złamałem co smieszne wywołał on nie sen a atak śmiechu

niestey jak się jadło od dziecka tony sera żółtego majonezy masło to tak to wygląda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiele jest leków osłonowych. najlepiej zapytać sie np. farmaceutki. na wątrobę to np. verdin czy heparegen. na żołądek dobrze robi siemie lniane, są jeszcze środki osłaniajace żołądek i dwunastnicę jak slimarol czy notis 20... jest tego multum.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group