Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak zmniejszyć podrażnienia przy goleniu?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tatianna1



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 7:10 pm    Temat postu: Jak zmniejszyć podrażnienia przy goleniu? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Piszę w imieniu mojego męża, który goli się dość rzadko (około dwa razy w tygodniu). Moim zdaniem powinien to robić codziennie, ale problem w tym, że jak się ogoli, to potem przez parę godzin jest na twarzy bardzo czerwony. Ma też sporo skaleczeń, przez co wygląda nieestetycznie. Wiadomo, że rano przed pracą jest to kłopotliwe... Dotychczas próbowane balsamy i kremy nie bardzo pomagały. Znacie jakiś skuteczny środek na pozbycie się takich podrażnień? A może wiecie co jest ich przyczyną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze, pierwsze co to najpierw muszę zadać kilka pytań, jakiej maszynki używa twój mąż? Często taka sytuacja zdarza się w momentach, kiedy mężczyzna mzienia jednorazówki na wymienne maszynki, które stają się sidliskiem bakterii i wpływają niekorzystnie na naskórek, tak samo może być z ostrzem, które podrażnia skórę. Warto wymienić maszynke na golarkę, która nie drażni skóry.

Bardzo ważne jest też, odpowiednie nawilżenie skóry przed goleniem, czyli woda, balsam, żel - według mnie zdecyodwany jest od pianki. Lepiej wchłania się do skóry. W skład takich kosmetyków, warto zwrócićuwagę czy znajdują się tam rumianek i aloes, które działają łagodząco na skórę.

Oczywiście po goleniu, nie muszę mówić o kolejnym nawilżeniu, najlepsze jest mleczko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kostonica



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przyczyn może być wiele. chociażby golenie pod włos, skóra skłonna do podrażnień (sucha), kiepskie nożyki... mój luby też miał podobne problemy zanim przerzucił się na maszynkę elektryczną (polecam pomyśleć o maszynce dobrej firmy, żeby się nie przejechać...). wcześniej próbowaliśmy balsamów po goleniu różnych firm, maszynek różnych marek (jednorazowych i wielorazowych), ale nie było specjalnie różnicy, także wydaje mi się że żadnego skutecznego środka po prostu na to nie ma. sposobem na rozwiązanie problemu okazało się skrócenie czasu golenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ramek



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również mam problem z goleniem. Wyskakuje mi opryszczka na szyji a potem takie białe na chrostach jakby małe pryszcze. Trochę się poprawiło jak zamiast wody po goleniu używam zwykłego kremu nivea, ale też nie zawsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monique8



Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Lis 21, 2013 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możecie zawsze skontaktować się z najbliższym gabinetem kosmetycznym oferującym depilację laserową.
Problem z Maszynką szybko się rozwiąże ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group