Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak zajść w ciążę? -> objawy (part 2)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jakas
Gość









PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 11:40 am    Temat postu: jak zajsc w ciaze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc mam pytanie bralam tabletki rok czasu ile musze odczekac zegy zajsc w ciaze i zeby dziecko bylo zdrowe prosze o odpowiedz??
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwestią jest twój organizm jak szybko zacznie produkować odpowiednią ilość hormonu, zazwyczaj jest to max pół roku. Chodz może to być nawet 3 miesiące. W tych granicach podają statystyki. Musisz sama zaobserwować kiedy wszystko sie unormuje na dobre Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 8:26 pm    Temat postu: Re: jak zajsc w ciaze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

normalnie juz po miesiacu czasu mozesz bez problemu zajsc w ciaze ale nie denerwuj sie jezeli za pierwszym razem sie nie uda czasami potrzebuje nasz uorganizm czasu
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 8:30 pm    Temat postu: Re: jak zajsc w ciaze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od 6 miesiecy nie biore tabletek ani innych srotkow antykonzepcyjnych i pomimo tego nie moge zajsc w ciaze pomocy co mam robic . lekarze mowia ze jestem zdrowa ale sie nie udaje
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ważną rolę odgrywa Twoja psychika.Bardzo chcesz zajść w ciążę,a organizm płata Ci figle.Przestań o tym myśleć,odpręż się.Przecież jesteś zdrowa,więc nie masz sie o co martwić.Jeśli Cie to uspokoi,to zasięgnij porady innego ginekologa.Poza tym takie sytuacje zdarzaja sie często.
Moi znajomi przez 6 lat współżyli bez zabezpieczenia,bardzo chcieli dziecka,ale sie nie udawało.Popadli w taką paranoję,że współżyli 3 razy na dzień.I wreszcie sie udało,po prostu na skutek innych wydarzeń zapomnieli o tym problemie i nagle po 2 tygodniach przypomnieli sobie że przecież ona miała mieć miesiaczkę.I udało się.Maja zdrowego,ślicznego dzidziusia.Także głowa do góry!!!!Uwolnij umysł od złych myśli,a wszystko sie ułozy.Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka
Gość









PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 2:13 pm    Temat postu: Re: jak zajsc w ciaze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
od 6 miesiecy nie biore tabletek... ja tez nie moglam przez 8 msc. zajsc w ciaze. badania hormonow byly dobre i nic nie wskazywalo na to, ze cos jest nie tak. moj lekarz wyslal mnie do szpitala na usuniecie cysty(laparoskopia) i przy okazji sprawdzili mi, czy jest dojscie do macicy. okazalo sie, ze niestety plyn tam nie dotarl. jedynä szansä na dzidzi jest sztuczne zaplodnienie. na szczescie mieszkam w niemczech, a tutaj sponsoruje to kasa chorych. ale obowiäzuje zasada "do trzech razy sztuka". mam nadzieje, ze nam sie uda. wam tez zycze powodzenia.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Lut 12, 2006 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostałam miesiączkę 6 dni wcześniej, może niby nic normalna sprawa.
Moim zdaniem za mało mam skrzepów,prawie wogóle.
Boli mnie brzuch i piersi?
Ogólnie to tak dziwnie się czuje?
Zaznaczam że raz robiłam test przed okresem wykazało mi niewielką ilość harmonów.Powtórzyłam po paru dniach wyszedł negatywny.
Jak wyczuć czy macica jest powiększona?
Wydaje mi się że wszystkiemu winny jest stres i przeciążenie organizmu.
Co o tym myślicie.
Powrót do góry
gosc anonimowa
Gość









PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 9:14 pm    Temat postu: nie moge zajsc w ciaze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo bym prosila o pomoc!!!! juz od 2 lat nie moge zajsc w ciaze,jestem mloda chociaz mezatka i bardzo chcemy z mezem dziecko....co robic??? pomozcie
Powrót do góry
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuje udać się do lekarza ginekologa aby dokładnie sprawdzil kiedy jest odpowiedni czas dla twojego organizmu na ciąże. A może powinniście z mężem sprawdzic zgodność serologiczną??

U człowieka wyróżniamy cztery główne grupy krwi: A, B, AB, 0, ale ważnym jest również antygen krwinek małpich, który nazwano antygenem (czynnikiem) Rh (Rhesus). Antygen ten występuje u 85% populacji ludzkiej (Rh +), pozostałe 15% ludzi nie posiada tego czynnika i dlatego określamy ich Rh ujemnymi.
Niezgodność w zakresie czynnika Rh (kobieta z grupą krwi Rh ujemną a partner posiadający grupę Rh dodatnią) zagraża konfliktem serologicznym, który może wywołać chorobę hemolityczną płodu.
Jeżeli płód rozwijający się u matki Rh ujemnej odziedziczy od ojca antygen Rh (czyli grupę krwi RH dodatnią), a tak dzieje się w 60%, to w przypadku przecieku krwi płodu w czasie ciąży lub porodu do krwioobiegu matki w ilości przekraczającej 0,2 ml, dochodzi do uczulenia ciężarnej krwinkami płodowymi. Układ immunologiczny ciężarnej produkuje przeciwciała anty Rh skierowane przeciw krwinkom płodowym.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dianita



Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 7:27 pm    Temat postu: Re: jak zajsc w ciaze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam...mam pytanie do wszystkich osob ktore mniej wiecej wiedza cos na ten temat....od 2 lat staram sie zajsc w ciaze i nic...czemu tak jest ze ci ktorzy chca to nie maja....a ci ktorzy nie chca to maja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group