Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak zainicjować rozmowę o seksie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Sprawy łóżkowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy lepszy jest spontaniczny i namiętny pierwszy raz czy taki poprzedzony rozmowami i przygotowaniami?
Spontaniczny
0%
 0%  [ 0 ]
W miarę spontaniczny, ale nie bezmyślny (typu brak gumki np)
77%
 77%  [ 7 ]
Przedyskutowany
22%
 22%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 9

Autor Wiadomość
Raven



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 9:07 pm    Temat postu: Jak zainicjować rozmowę o seksie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem z dziewczyną od pół roku. Mamy po 20 lat. W kontekście całej reszty postu to może zabrzmieć dziwnie, ale naprawdę świetnie się dogadujemy, rozmawiamy na każdy temat i kochamy się bardzo. No tylko właśnie.
NIGDY jeszcze nie rozmawialiśmy o seksie.
Moja dziewczyna jest bardzo nieśmiała. Wszelkie moje aluzje czy podteksty, które mogłyby prowadzić do takiej rozmowy, pozostają bez oddźwięku. W poprzednim związku swobodnie rozmawiałem z dziewczyną o tych sprawach, a chociaż teraz czuję o wiele większą bliskość z moją obecną kobietą, wręcz niepowtarzalną i magiczną bliskość, ten temat jakoś nie chce się pojawić!
MOIM głównym problemem jest to, że mając świadomość jej nieśmiałości i podejrzenie braku doświadczenia w tej kwestii nie chcę, żeby pomyślała, albo żeby przeszło jej chociażby przez myśl, że próbuję jej się tylko dobrać do majtek. Szczególnie, że wiem, że miała kiedyś doświadczenia z tego typu facetami.
Jak zainicjować jakoś tak na luzie taką rozmowę, żeby jej nie urazić w żaden sposób?
Proszę tylko o to, żeby nie pisać "dziwni jesteście" i tym podobnych komentarzy, mam nadzieję, że choć trochę mój problem zostanie zrozumiany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 12:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie ma lekko, sam musisz zacząć...

Ja myślę, że dobrze by było zacząć tak, że zaznaczasz że nie chcesz na nią w żaden sposób naciskać, ani jej do niczego zmuszać, ale uważasz , że dobrze by było, żebyś poznał jej stanowisko w sprawie seksu. Jak ona to widzi, czy widzi itd.

Chodzi o to, żeby zobaczyła ze jesteś odpowiedzialny, i nie chcesz żeby stało się coś, czego oboje będziecie żałowali. Musisz jej to po prostu powiedzieć.

Powiedz też o tym, że pamiętasz o jej doświadczeniach z przeszłości i właśnie dlatego chcesz z nią porozmawiać, bo ją kochasz i szanujesz, żeby w razie czego, nie odbierała Twoich pieszczot jako właśnie tego typu zachowanie, bo chcesz uniknąć niedomówień, sprzeczek, kłótni i nie chcesz jej urazić.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Raven



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 12:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie myślałem tak sobie, żeby nie brzmieć tak oficjalnie zupełnie, bo to tworzy jakąś taką niezręczną atmosferę.

I generalnie znając moją dziewczynę wiadomo, że sam najlepiej wiem, jak taką rozmowę potem poprowadzić, ale chodzi mi o jakiś pretekst, żeby o tym na luzie zacząć gadać. Chodzi mi o taki tylko płynny moment zapłonu, potem sobie poradzę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm...Siedząc w domu, i np jedząc jakieś ciacho, lody czy coś zainicjuj?

Np że śniło Ci się ostatnio to i tamto i się tak zastanawiasz jakby to było itd...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Sprawy łóżkowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group