Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak to jest z tą skutecznością prezerwatyw?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Himiko



Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 11:01 pm    Temat postu: Jak to jest z tą skutecznością prezerwatyw? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, jak wyglądają w praktyce szansę na zajście w ciążę przy poprawnie używanej prezerwatywie. To znaczy, wiem że wskaźnik Pearla w takim wypadku wynosi 2-3 (różne źródła podają inaczej), ale to tylko liczby, które w zasadzie niewiele mówią. Pytam, bo ponad dwa tygodnie temu, dokładniej 19 lutego, uprawiałam seks z moim chłopakiem. To zapewne nie ma nic do rzeczy, ale dodam, że to był praktycznie nasz pierwszy raz (wcześniej mieliśmy 3 podejścia - zabezpieczone! - musieliśmy jednak szybko przerywać ze względu na ból). Zabezpieczyliśmy się tylko prezerwatywą, jednak chłopak miał ją od samego początku, poza tym dopilnowałam, żeby została prawidłowo założona. Wydaje się, że wszystko było w porządku - prezerwatywa nie pękła, nie zsunęła się, nie była przeterminowana, chłopak sprawdził też, czy przypadkiem nie miała żadnej małej dziurki. Mimo to, okres spóźnia mi się już trzeci dzień. Trochę to podejrzane, bo wcześniej zawsze dostawałam idealnie w wyliczonym terminie. No i zaczęliśmy panikować. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, naczytałam się internetów i natrafiłam na mnóstwo wypowiedzi kobiet, które twierdzą, że zaszły w ciążę, chociaż z prezerwatywą teoretycznie było wszystko w porządku. No fakt, niby żaden środek antykoncepcyjny nie stanowi 100% zabezpieczenia, ale zastanawia mnie, jak to jest w ogóle możliwe. Logika podpowiada, że przecież plemniki nie mogą w magiczny sposób przeniknąć przez gumę. Chyba że zdarzają się jakieś wady fabryczne, niedostrzegalne gołym okiem...? Co sądzicie na ten temat? Czy mogę być w ciąży? Do poniedziałku siedzę u rodziców na wsi, nie ma tu apteki, więc testu ciążowego też nie mogę kupić. A człowiek myśli i myśli. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, wada fabryczna może się zdarzyć ale wtedy było by widać jakiś przeciek i taka wada to trafi się raz na X przypadków, nawet trudno to ogółem jakoś ogarnąć. Mówisz, że to twój pierwszy prawdziwy raz.. hmm no i prawdopodobnie mamy przyczynę twojej spóźniającej się miesiączki. Wcześniej nie uprawiałaś seksu, nie było problemu na tle psychicznym, czyli nie martwiłaś się tym. Teraz masz to za sobą, pojawiły się pewne zmiany. Miesiączka może się spóźniać właśnie przez stres, nerwy i tego typu problemy.

Wydaje mi się, że szansa na ciąże jest bardzo nikła... wręcz minimalna. Zwłaszcza po takim dokładnym sprawdzeniu jakie wykonałaś. To bardzo dobrze Smile

Nie panikuj bo to jest właśnie tego przyczyną. Moim zdaniem szanse na ciąże są minimalne a okres spóźnia się właśnie przez stres. Poczekaj jeszcze, może to być nawet dwa dni, ale ochłoń i bądź cierpliwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 11:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się też, że nie masz się czego bać Wink Jak by się spóźniał jeszcze to wiesz wykonaj sobie test i się dowiesz Wink ale wydaje mi się że jest Ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Himiko



Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 3:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wam za odpowiedzi Smile Zrobiłam 2 testy - oba negatywne, więc trochę się uspokoiłam, chociaż okresu jak nie było, tak nie ma. Zobaczymy, co będzie dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group