Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jak sie zaczyna??

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 3:25 pm    Temat postu: jak sie zaczyna?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie
zostały mi 4 tygodnie do porodu i zaczyna mie przepełniac lęk przed porodem Sad martwie sie że sobie nie poradze a co gorsze że nie rozpozman jak to sie zacznie Crying or Very sad Dlatego mam pytanie do wszystkich szcześliwych mam, czy mogłybyście napisac jak to sie u was zaczęło, jak to rozpoznałyście w jakim momencie zadzwoniłyście po karetkie lub pojechałyście do szpitala i ile trwał wasz poród.
I mam pytanie czy nacinanie krocza i golenie przed porodem jest jeszcze konieczne bo słyszałam że już sie z tego rezygnuje???
Bardzo dziekuje za odpowiedz i uspokojenie moich obaw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mgiełka ja jeszcze nie rodzilam ale moge conieco powiedziec Smile Z goleniem to jesli dasz rade to sama moze sobie ogolic... Smile albo maz Razz hehe a z nacinaniem...zakładałam juz podobny post- poczytaj sobie - tam dziewczyny wszystko opisały Smile jesli jest taka koniecznosc to nacinaja...ale to nawet lepiej wiesz? przy skurczach nie czujesz wogole tego ze nacinaja Ciebie... uwierz...lepiej miec naciecie i byc bezpieczna niz zeby Ci macica pekła czy Bog wie co jeszcze...to nie jest ich "widzimisie" tylko troska o pacjenta Smile poza tym jest znieczulenie zew. oponowe Smile ktore tez łagodzi bol Smile napewno bedzie wszystko dobrze. co do porodu- to 1wszym znakiem jest odejscie wod i skurcze macicy, ktore z min. na minute pojawiaja sie bardzo czesto Smile wtedy pozostaje pedzic na porodowke Smile
a moze bedziesz miala CC? skad wiesz ze naturlanie? chyba ze dzidzia dobrze lezy Smile bedzie dobrze. napisz konieccznie jak wygladał porod bo strasznie mnie to ciekawi Smile powodzonkaaaa Exclamation Exclamation
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja juz mam porod za soba,ale zakonczyl sie cesarskim cieciem z powodu braku postepu porodu i zwezonej miednicy,ale zaczelo sie od tego,ze ok godz 2.00 w nocy zaczelam odczuwac lekkie skurcze,ktore dosc szybko poajwialy sie coraz czesciej,co kilka minut,ale tez nie wiedzialam co mam o tym myslec bo ja lekkie skurcze odczuwalam juz od 6 m-ca ciazy i grozilmi porod przedwczesny,ale w momencie jak juz skurczy bylo coraz wiecej,coraz czesciej to stwierdzilam,ze trzeba chyba wybrac sie wkoncu do szpitala i ok godz 9.00 bylam na porodowce,ale meczylam sie ze skurczami jeszcze dluuuuugo,bo dopiero o 22.00 zapadla decyzja o cesarce.Tak wiec w skrocie wygladal moj porod.
Jesli zaczniesz odczuwac skurcze ktore zaczna sie nasilac,lub odejda Ci wody plodowe to znaczy ze pora do szpitala.ZYcze powodzenia i lekkiego porodu. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnes26



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 9:10 am    Temat postu: oznaki porodu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.,,.mam ptanie czy ktos moze mi pomoc?!jestem w 37tyg ciyzy od 4dni mialam bole szyjki -dzisiaj wnocy dostalam boli podbrzusza i pobolewa mnie kregoslup,.nie sa to regularne bole-utrzymuja sie caly czas.,czy moga to byc oznaki porodu???



-----edited by emilka----
temat przyłączyłam do tematu o podobnym tytule
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Maj 01, 2008 12:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak najbardziej,jesli bole beda sie nasilac to pora jechac do szpitala,jednak nawet jesli sie nie nasila,a beda sie non stop utrzymywac to tez mysle ze trzeba to skonsulotowac z lekarzem.ciaza jest juz donoszona wiec w kazdej chwili mozesz urodzic.zycze powodzenia Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneta8702



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam jestem w 37 tygodniu, jak narazie nie czuje jakis skurczy przedporodowych. Boli mnie tylko kregoslup, puchna rece i nogi, i czasami podbrzusze i tyle... nie uwazacie ze powinny mi sie zaczac juz skurcze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anetka nie zawsze jest tak "ksiązkowo " czasem zaczynaja sie o pare dni po terminie a czasem wczesniej Smile roznie bywa. spokojnie, na Ciebie tez przyjdzie czas Smile malenstwo wie kiedy ma wyjsc Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneta8702



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko czy ja bede wiedziala ze to juz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 7:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli wody odejda tzn ze juz Smile albo wybierz sie do swego lekarza i porozmawiaj o objawach itp Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneta8702



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odeszedl mi dzisiaj czop :/


---edited by Wind_Of_Hope---
Proszę nie pisać dwoch takich samych tematów. Drugi został usunięty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group