Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak schudnąć mądrze i utrzymać wagę?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 12:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie:)
W zasadzie to nie chodzi mi o schudnięcie, jestem w miarę szczupła (ważę 50 kg na 160 wzrostu), ale ciągle drażni mnie mój brzuszek, który jest okrąglutki, a kiedy siedzę zwija się w dwie duże fałdy. Znacie jakieś naprawę dobre ćwiczenia na poprawę wyglądu brzucha, zamianę w nim tłuszczyku na mięśnie? W zeszłym roku robiłam zawzięcie brzuszki przez parę miesięcy, ale wyraźnych efektów nie widziałam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 8:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo żeby spalić tkankę tłuszczową potrzebny jest trening aerobowy.

Ćwiczeniami aerobowymi nazywamy długotrwałe jednostajne ćwiczenia, z reguły angażujące duże grupy mięśni, możemy z reguły wykonywać bez przystanku przez 20 minut, 30 a nawet 60 minut (bieganie, jazda na rowerze itp).

Musisz wyliczyć sobie tętno maksymalne i minimalne i w trakcie treningu utrzymywać swoje pomiędzy tymi wartościami.

Poszperaj w necie, jest tam mnóstwo informacji Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cecylia Sztabowska



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim musisz zadbać o regularny posiłek co 3 góra 4 godziny. Posiłek musi być wartościowy, jedzenie jak najmniej przetworzone, w skład muszą wchodzić węglowodany, białka i trochę zdrowych tłuszczy. Wink

----usuń odnośnik do strony w podpisie----tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paula1230



Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 6:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najrozsadniej jest polaczyc cwiczenia z dobrze dobrana dieta
----usuń odnośnik do strony w podpisie----tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eizzy
Spamer


Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 3
PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 12:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że żeby obniżyć i utrzymać wagę trzeba wyrobić pewne zdrowe przyzwyczajenia np. 5 lekkich posiłków w ciągu dnia, zawsze o tej samej porze. Dzięki temu organizm przyzwyczaja się, że "będzie dostawa pokarmu" i nie musi magazynować jedzenia w bioderkach. Smile Oczywiście trzeba też uważać na to co się je.

Kolejna kwestia to ćwiczenia, trochę ruchu dobrze wpływa na wszytko.

-----REGULAMIN!! Zapoznaj się z regulaminem,nagminnie go łamiesz -----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AnnaRe



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 12:35 pm    Temat postu: Jak schudnąć i utrzymać wagę? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ej, a co uważacie o suplementacji? Czy jest to wskazane? Ostatnio czytałam artykuł na blogu medycznym:czy takie suple są wskazane jako wspomagacz naszych wysiłków, czy raczej to nie jest najlepsze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MarcinX46



Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 3:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radzę poczytać trochę o tym: Moim zdaniem nie wystarczy jednorazowy cykl diety, tu trzeba całkowicie zmienić swoje nawyki żywieniowe, do tego znacznie zwiększyć aktywność fizyczną. To wcale nie takie trudne, życzę powodzenia. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karmela99



Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 1:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście zamiast się suplementować wole szukać zdrowych przepisów na lato. Na przykład na [zakaz umieszczania linków na forum] są super, z warzyw przede wszystkim - będę robić jeszcze raz chłodnik z nowalijkami -

Chłodnik z nowalijkami
Składniki:

1.5 l maślanki
1.5 l kefiru
2 ząbki czosnku
2 pęczki rzodkiewek
1 pęczek kopru
3 ogórki gruntowe
pęczek szczypioru drobnego
2 jajka
50 ml koncentratu z buraka czerwonego
sól
pieprz
Przygotowanie:

Do dużego garnka wlej maślankę i kefir
Rzodkiewki dokładnie opłucz i pokrój w drobną kostkę, następnie lekko posyp solą i odstaw aż puści sok
Szczypiorek, koperek opłucz i drobno posiekaj
Ogórki obierz ze skórki i pokrój w drobną kostkę
Czosnek przeciśnij przez praskę
Wszystkie posiekane warzywa dodaj do garnka z maślanką i kefirem
Dokładnie wymieszaj
Dolej koncentrat z buraka
Dopraw solą i pieprzem
Podaj lekko schłodzony z ugotowanym na twardo jajkiem

Orzeźwiający na upalne dni, poza tym może zastąpić obiad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andrei



Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 7:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie będę geniuszem jak powiem, ze cwiczenia i racjonalna dieta sa najważniejsze. Wiadomo, ze z dieta bywa roznie, wiele osob narzeka na jalowe i nudne posilki. A wystarczy znaleźć tylko fajne przepisy! Ja zazwyczaj inspiruje się przepisami z [zakaz umieszczania linków na forum] Cos tam czasem dodaje od siebie, czasem odejmuje i na diecie jestem już od 5 miesiecy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno najsensowniejsze jest wybranie takiej diety ktorą będzie można stosować całe zycie, dlatego ja bym się nie zdecydowała na jakąś mega restrykcyjna bo potem łatwo o jojo, ja wolę jeść trochę mniej, na słodycze sobie powoić raz w tygodniu a oprócz teo też popijać wspomagająco herbatę 4xsuper slim od big-active, ona pomaga też pozbyć się nadmiaru wody, nie mam wieczorem problemu ze zdjęciem pierścionków bo już mi tak palce nie puchna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group