Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak schudnąć mądrze i utrzymać wagę?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli nie radzisz sobie z utrzymamiem upragnionej wagi, to najlepiej będzie jak zgłosisz się do specjalisty i poprosisz go o pomoc. Taka osobista porada pewnie łączyłaby się z kosztami, ale możesz szukać pomocy w sieci- np. na forum we-dwoje jest taka możliwość. Specjalista udziela porad. Ja teraz całkiem nieźle radzę sobie z dbaniem o linię, ale pierwsze kilogramy gubiłam pod okiem dietetyka. Silna wola to podstawa w walce ze zbędnymi kilogramami.



hehe dietetyk sciagnie kase a napisze to co wiekszosc w miae obczytanych ludzi wie Wink
wystarczy czytac i stosowac sie do pewnych zasad.
Wiele osob szuka powodow skokow wagi nie tam gdzie trzeba, za malo ruchu, podjadanie miedzy posilkami, diety glodowkowe itd itd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SONDA



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 1:14 pm    Temat postu: UNIWESRSALNA WAGA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

CZŁOWIEK POWINIEN WAŻYĆ TYLE-ILE MIERZY,ODEJMUJĄC 100-dla mnie to i tak troche za mało,ale nie ma co katowac sie dietami-to tylko sugestia.Nasza podświadomośc słucha takich sugestii,a świadomośc wykonuje tylko rozkazy podświadomości.Jednak nasz organizm wie,co mu potrzebne-czy nie wystarczy posłuchac ,czego chce nasz organizm?Mam 50-lat,150 wzrostu i waże niespełna 50-kg.Jem co chce i kiedy chcenajgorzej jest wtedy kiedy nie ma co jeść.-Do życia potrzebne są wszyskie składniki pokarmów,i tego oczekuje od nas nasz organizm.Jestesmy częścią wszechświata-musimy sie składać z tego samego-z tych samych pierwiastków-to cała recepta-dieta cud...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słyszałam teorię o tym, że kobiety powinny ważyć wzrost minus 110 a mężczyźni minus 100. w to jeszcze mogę uwierzyć, ale jeśli miałabym ważyć prawie 70 kg (wg Twojej teorii), to byłabym trochę tłusta Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Emilka pisane juz kilkukrotnie
Waga wadze nie rowna.
Mozna miec podobne warunki (wiek wzrost) ale jeden wazac 70kg bedzie otyly a inny szczuply
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hania1233



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Gru 27, 2009 7:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem zwolenniczka diet ustalonych przez dietetyczkę, Tylko indywidualnie dobrana dieta pomoze Ci schudnac, a to co jest dobre dla kogos niekoniecznie dla ciebie..kazdy jest inny...tak samo jak zadne tabletki nie pomogą ci schudnac, polecam dietetyka zeby ustalil jakas diete, a nie truc sie jakimis odchudzaczami. Zresztą niewiele osob wie, że przy tych suplementach trzeba lykac witaminki zeby nie wyjalowic organizmu. ja piję Reklamowanie produktów jest na forum zabronione /Mala_mi (zelazo+witaminy) z innego powodu, bo cierpie na krwotoki z nosa i przez to brak mi zelaza, dlatego cenię zdrwie, a przez odchudzanie tez można się nabawić niedoboru zelaza , a objawy nie są przyjemne, także ostroznie z odchudzaczami i dietami stosowanymi bez znajomości tematu i tego, co potrzebuje organizm, bo mozna sie niezle załatwić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hania1233 napisał:
jestem zwolenniczka diet ustalonych przez dietetyczkę, Tylko indywidualnie dobrana dieta pomoze Ci schudnac, a to co jest dobre dla kogos niekoniecznie dla ciebie..kazdy jest inny...tak samo jak zadne tabletki nie pomogą ci schudnac, polecam dietetyka zeby ustalil jakas diete, a nie truc sie jakimis odchudzaczami. Zresztą niewiele osob wie, że przy tych suplementach trzeba lykac witaminki zeby nie wyjalowic organizmu. ja piję Reklamowanie produktów jest na forum zabronione /Mala_mi (zelazo+witaminy) z innego powodu, bo cierpie na krwotoki z nosa i przez to brak mi zelaza, dlatego cenię zdrwie, a przez odchudzanie tez można się nabawić niedoboru zelaza , a objawy nie są przyjemne, także ostroznie z odchudzaczami i dietami stosowanymi bez znajomości tematu i tego, co potrzebuje organizm, bo mozna sie niezle załatwić


Laughing podstawy dietetyki to tydzien czytania.
i po co mam placic za to samo dietetykowi ?
Chciec to moc.
kumpla mam dietetyka - niezly ubaw czasem mamy ze ludzie nie potrafia przeczytac kilku rtykulow czy ksiazek Wink
Faktycznie kto chce niech placi tylko po co ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
whatever



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym się obawiała mimo wszystko sama ustalać sobie diety na podstawie jakiegos artykułu zamieszczonego w internecie. Po pierwsze dlatego, że takie artykuły niejednokrotnie są sponsorowane, a po drugie dlatego, że każdy człowiek ma inny organizm i nie da się setek osób potraktować jedną, taką samą dietą. W Warszawie na przykład jest centrum medyczne ------- To nie jest miejsce na reklamę --------- /Mala_mi które na podstawie testów ustala osobisty kod metaboliczny, na podstawie którego dopasowuje dietę dla każdego człowieka indywidualnie. Bo to co jest dobre dla jednej osoby, może mieć zły wpływ na drugą. Mam tu na myśli produkty spożywcze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro artykuły z wiarygodnych źródeł Cię nie zadowalają to zawsze możesz poszperać w bibliotece i poczytać literaturę fachową.

A co do kodu metabolicznego...Szczerze mówiac to pic na wodę. Moja siostra miała określany i co? Nic z tego nie wyszło. Przeszła na najprostszą dietę NŻD połączoną ze zmianą diety na zdrowszą, zaczęła się ruszać i pięknie zrzuciła nadwagę i teraz jest z niej taka laska ze ja przy niej się czuję dziwnie Wink

I na prawdę jeśli nadwaga nie jest spowodowana zaburzeniami hormonalnymi, co wykażą badania hormonalne przed i po obciążeniach, to wcale nie trzeba wydawać kroci na dietetyków.

Na prawdę wystarczy poczytać i przestrzegać własnych założeń.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
whatever



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą w kwestii tego, że nie trzeba wydawać Bóg wie ile pieniędzy na dietetyków żeby tylko ustalili nam odpowiednią dietę. Ale to chyba nie tylko o to chodzi, bo jeśli mamy już ustalona dietę to po pierwsze należy się jej trzymać a po drugie warto wprowadzić do swojego życia pewne nawyki w postaci zdrowego trybu życia w ogóle. Mam na myśli wysypianie się (o ile to możliwe) i regularne uskutecznianie jakiejś formy aktywności ruchowej (fitness, basen, jogging). Chyba podobnie jest z tym kodem metabolicznym. Nie wystarczy go sobie ustalić i wyeliminować ze swojej diety pewnych składników żywieniowych. Dla mnie jest to raczej jeden z elementów, początek zmiany trybu życia na ten bardziej właściwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 1:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ona miała dobraną dietę do tego niby kodu metabolicznego, do tego były zlecone jakieś ćwiczenia dobrane do tejże diety. I nic to nie dało.

Po prostu trzeba się wziąć w garść i tyle.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group