Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak przygotowac sie do ciazy??

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Córeczkę ZuzankęWink) To już 33 tydzień Wink więc już niedużo zostało
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O super:) mój przyszły mąż kiedy mówi o dziecku to mówi o nim jak o chłopcu:) pewnie chciałby mieć synka, chociaż tak wprost o tym nie mówi:D No faktycznie nie dużo Ci zostało i niedługo malutka będzie z Wami:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz ja myślałam ,że mężczyźni faktycznie wolą synków ale tak naprawdę dziewczynki są ich największymi słoneczkami.Kochane córeczki tatusiów. Mój mąż zwariował na punkcie Zuzki a co będzie jak sie pojawi na świecie ? Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No pewnie będzie w siódmym niebie:) Miło się pisało, ale ja już muszę uciekać niestety. Dziękuję za rady i rozmowę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam i trzymam kciuki
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

laski to nie miejsce na rozmowy tego typu :> ... piszcie sobie na PM o przezyciach w ciazy Smile temat postu jest zupełnie inny Razz po co robic off topik Razz
Tosia - Ty moderator i nie wiesz o tym? Mr. Green
_________________




Ostatnio zmieniony przez wind_of_hope dnia Czw Paź 29, 2009 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oki przepraszam, tak jakoś samo z siebie wyszłoSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hihihihi no jakoś tak wyszło ,że odbiegłyśmy od tematu niewiadomo kiedy Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elzbieta.MP



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 napisał:
Teoretycznie tabletki powinno sie odstawić na kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciąże a to dlatego aby organizm mógł powrócić do swego naturalnego trybu , by hormony osiagnęły swój przedtabletkowy poziom itp. No na to trzeba troszkę czasu. Czasami organizm kobiety odrazu po odstawieniu reaguję owulacją i następuje poczęcie a czasami trwa to kilka miesięcy zanim się unormuję. Radzę więc odstawić pigułki około 6 miesięcy przed. To takie minimum.
Proponuję już teraz zacząć zażywać kwas foliowy. To bardzo ważne bo zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej u dziecka. Spokojnie możesz zacząć od teraz i kontynuować aż do końca pierwszego trymestru.
Warto by było również przejść się do ginekologa na rutynowe badanie czyli cytologie, usg piersi około 6-12 miesięcy przed . Również należałoby zrobić ogólne badanie krwi. Tyle wystarczy. Jeśli wystąpią problemy z zajściem w ciąże wtedy zaczniesz szukać przyczyny.


Zdania są podzielone co do tego, kiedy należy rozpocząć starania o dziecko po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Myślę, że dwa cykle miesiączkowe wystarczą do tego, by zaobserwować czy organizm wrócił "do normy". Dobrze jest także udać się do lekarza na wizytę kontrolną.
Kwas foliowy wskazany jest dla kobiet starających się o dziecko, ciężarnym oraz kobietom, które zażywają tabletki antykoncepcyjne i piją duże ilości herbaty i kawy.
Ela, redaktorka Mamopedii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Margolcia198943



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 4:23 pm    Temat postu: Mam problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm.....wiecie czytam to wszystko i zastanawiam się jak ja mam się to tego przygotować.....bo ja mam podwójną nerkę i kamienie .....a chciałabym kiedyś mieć dziecko....może któraś z pań wie co zrobić w tej sprawie?? Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group