Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak przygotowac sie do ciazy??

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie tabletki powinno sie odstawić na kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciąże a to dlatego aby organizm mógł powrócić do swego naturalnego trybu , by hormony osiagnęły swój przedtabletkowy poziom itp. No na to trzeba troszkę czasu. Czasami organizm kobiety odrazu po odstawieniu reaguję owulacją i następuje poczęcie a czasami trwa to kilka miesięcy zanim się unormuję. Radzę więc odstawić pigułki około 6 miesięcy przed. To takie minimum.
Proponuję już teraz zacząć zażywać kwas foliowy. To bardzo ważne bo zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej u dziecka. Spokojnie możesz zacząć od teraz i kontynuować aż do końca pierwszego trymestru.
Warto by było również przejść się do ginekologa na rutynowe badanie czyli cytologie, usg piersi około 6-12 miesięcy przed . Również należałoby zrobić ogólne badanie krwi. Tyle wystarczy. Jeśli wystąpią problemy z zajściem w ciąże wtedy zaczniesz szukać przyczyny.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm najbardziej właśnie interesuje mnie termin odstawienia tabletek. Moja pani ginekolog powiedziała mi, że czasem przed zajściem w ciąże podaje się kobietom tabletki antykoncepcyjne, żeby przygotować macicę, i o dziecko można się starać już miesiąc po odstawieniu antykoncepcji. O dziecko chcemy się starać na jesień przyszłego roku, więc czy zażywanie kwasu foliowego jest konieczne już teraz?

---Pytanie przeniesione do tematu pokrewnego---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o tabletki to faktycznie opcje są dwie. Czasami po odstawieniu tabletek jest bardzo duża szansa na zajście w ciążę ale wcale tak nie musi być. Może wręcz przeciwnie tak długo dochodzić do siebie ,że potrwa to kilka miesięcy. Tak było w moim przypadku. Owulacji po odstawieniu nie miałam około 8 miesięcy.
Kwas foliowy należy brać koniecznie. To bardzo ważne. Zaleca sie go nawet kobietą nieplanującym w najbliższym czasie ciąży. To niewielki koszt bo około 4zł na miesiąc a naprawdę chroni maleństwo przed wadami cewy nerwowej. Lekarze zalecają przyjmowanie przed planowana ciążą.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 2:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aż tak długo czekałaś na zajście w ciąże? No ja ostatnio rozmawiałam już z moją panią doktor i na wizytę kontrolną kazała mi przyjść w lutym i wtedy sprawdzi czy wszystko jest ok i da mi odpowiednie leki i zrobimy odpowiednie badania. Muszę pomyśleć co zrobić z tymi tabletkami, bo jeśli miałabym czekać kolejny rok na dziecko to chyba bym się załamała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz u mnie był inny problem bo mam stwierdzone PCO wiec troszeczkę komplikowało to cała sprawę bo dodatkowo blokowało jajeczkowanie. Jeśli u Ciebie wszystko jest dobrze, hormony w normie, jajniki niepolicystyczne i owulacja występuje to nie powinno być żadnego problemu
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak u mnie jest wszystko w porządku, jak byłam w tym roku u lekarza na wizycie, to prosiłam, żeby mnie zbadała pod kątem możliwości zajścia w ciążę i się okazało, że jest wszystko ok. Życzę szczęśliwego zakończenia ciążySmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj życzę Ci aby tak było i faktycznie obyś nie miała problemów z zajściem w ciąże bo to koszmar. Wcześniej też nie wiedziałam ,że w ogóle będzie jakiś kłopot. Dopiero jak staraliśmy sie kilka miesięcy i nic nie wychodziło to zrobiłam profil hormonalny i wyszło co wyszło . No nic mam nadzieję,że Ciebie to nie spotka i szybko doczekacie sie maleństwa bo kopiący bobasek w brzuszku to najwspanialsze uczucie jakie można przeżyć. Trzymam kciuki
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No powiem Ci szczerze, że się tego boję, żeby wszystko było w porządku. Na dzień dzisiejszy jest dobrze, zobaczymy co będzie za rok i nie mogę się doczekać dnia kiedy się dowiem, że jestem w ciąży. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zobaczysz że to najwspanialsza chwila w życiu
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No czekam na ten moment z niecierpliwością, na szczęście czas mi szybko leci, więc ani się obejrzę a będzie już jesień 2010:) oby jak najszybciej. A Ty będziesz miała synka czy córeczkę? jeśli oczywiście mogę zapytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group