Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak przygotowac sie do ciazy??

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aga2-7



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Niemcy
PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
my z mezem tez chcemy rozpoczac starania o dzidzie.Przed kilka lat bralam pigulki antykoncepcyjne , odstawialam i terza wlasnie mam 1 cykl po pigulkowy.Przeczytalam gdzies ze w pierwszych 2 cyklach po odstawieniu pigulek moze wystapic tzw.nadplodnosc co sprzyja ciazy mnogiej.Dlatego tez chce jeszcze kilka m-cy odczekac z tymi staraniami.Poza tym zaczelam brac kwas foliowy i magnez, a 26.11 mam wizyte u gina i mysle ze wszystko mi opowie co i jak.
A Wy co slyszeliscie o tej nadplodnosci? Skrobnijcie cos jesli tak.
Zycze powodzenia wszystkim starajacym sie o dzidziusia.
Trzymam kciuki i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rzeczywiście statystycznie trochę więcej jest ciąż mnogich bezpośrednio po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, ale nie jakoś dramatycznie więcej. troszkę większe jest prawdopodobieństwo i tyle :) lepiej odczekać wg mnie
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aga2-7



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Niemcy
PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz :)
rzeczewiscie chyba lepiej jeszcze odczekac i dobrze sie w tym czesie przygotowac, ciekawa jestem co mi ginekolog powie i co zaleci, jakie badania i szczepienia .
a tak swoja droga to nie wiedzilam ze przed planowana ciaza trzeba sie zaszczepic .moze wiecie czy kazdemu tak zalecaja czy moze to zalezy od tego czy te choroba na.rozyczke juz sie mialo?
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
peiklo.83



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nowy Sącz
PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba przytyć(stopniowo) żeby się nie zrobiły duże rozstępy jakby co.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aggie



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 4:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarlama, Netka, co u Was?
Zaczęłyście ten wątek dawno temu, fajnie byłoby usłyszeć od Was.
Ja jestem nowa. Z mężem podjeliśmy decyzję, że chcemy dzidziusia. Teraz kilka następnych misięcy będziemy się przygotowywać do starania.
Dziś za mną krok pierwszy: pierwsza tabletka foliku:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina16121984



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gostynin
PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej. Mam na imie Ewelina i mam 25 lat. Własnie przygotowuje sie do ciazy. U ginekologa bylam robilam cytologie i wyniki mam dobre USG narzadow rodnych tez robilam i tez wszystko jest ok. Odzywiam sie zdrowo ale jest jeden problem od dziecka bylam otyla i jestem nadal i nigdy nie udalo mi sie zrzucic wiecej niz 5-10 kg i martwie sie po przeczytaniu kilku artykulow "jak przygotowac sie do ciazy?" ze nie powinnam zachodzic w ciaze bo jestem gruba:( Sad Sad Sad Sad Sad ja bardzo pragne z mezem dziecka i czuje ze to juz ten najwyzszy czas zeby postarac sie o dzidzie.. Ale boje sie ze i jestem przerazona tym ze nie jestem szczupla ze to moze skomplikowac i ciaze i porod itd.. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Błagam o jakas porade lub moze malutkioe slowo pocieszenia.. Sad Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ile masz nadwagi? moze Ci sie tylko wydaje ze jestes gruba... :/?
wiesz co zeby kazdy słuchal tego co mowia inni to nie byłoby tyle dzieci. ja bym nie przejmowała sie zupelnie. jesli jestes zdrowa i gotowa na poczecie dziecka to nie ma na co czekac Smile wcale nie znaczy ze musisz przytyc kolejne 20kg... Mr. Green głowa do gory
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina16121984



Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gostynin
PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej. Ile ma to dokladnie nie wiem ale to fakt ze jestem i zawsze bylam gruba a co gorsza nigy nic skutecznie nie pozwolilo mi schudnac słowo:(SadSad Jak chodzilam do podstawowki to bylam pod stala opieka lekarza i zadne tabletki ani diety nie pomogly mi zrzucic zbednych kg. Niestety:( Maz kocha mnie taka jaka jestem... A ja pogodzilam sie z tym ze jestem jaka jestem i juz.. Ale teraz przyszla panika ze moze nie powinnam miec dzieci ale to chyba by oznaczalo wyrzeczenie sie do konca zycia:(SadSad Trudno jakos dam rade a dziecka pragniemy bo dla kogo bedziemy pozniej zyc i z kogo sie cieszyc??????? Bardzo dziekuje za milusie i pocieszakace słowa:))Smile POZDRAWIAM I BUZIAKI Smile Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym zapytała lekarza co sądzi...

Kobiety z otyłością zachodzą w ciążę, tylko są pod stałą opieką ginekologa i dietetyka...I rodzą zdrowe dzieci Smile

Głowa do góry Smile A może po porodzie w trakcie karmienia schudniesz? Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika2483



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 2:19 pm    Temat postu: Planowanie ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Chciałabym wiedzieć, na ile przed planowaniem ciąży należałoby iść do lekarza ginekologa, żeby się przebadać czy wszystko jest w porządku. Jestem tego ciekawa ponieważ słyszałam różne opinie na ten temat. My z mężem planujemy dziecko na przyszły rok, dlatego też chciałabym wiedzieć ile czasu wcześniej trzeba iść do lekarza, odstawić leki antykoncepcyjne itp. Z góry dziękuję z odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group