Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak przygotowac sie do ciazy??

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misia77



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczynki! Nie byłam jeszcze mamą ale mocno wierzę, że będę Very Happy Jestem na etapie przygotowania i musze powiedzieć, ze nigdy w zyciu nie byłam tyle razy u lekarza i w labolatoriach na badaniach. Zmieniłam lekarza po 2 latach i to był strzał w 10 Exclamation
Zupełnie inne podejście, gania mnie jak diabli na różne barania ale to przecież w słusznej sprawie to jestem cierpliwa.... jeszcze. A więc mam już za sobą:
- szczepienie na żółtaczkę - 2 dawki
- testy na cytomegalie
- testy na toxoplazmozę
- testy na różyczkę
- oznaczenie grup krwi mojej i przyszłego tatusia
- morfologia
- cytologia
- hormony w 5 dc
- USG piersi tak na wszelki wypadek
Pewnie jesteście w szoku, ja tez byłam, ale potem doczytałam w necie ze cytomegalii i toxo nie leczy sie w ciaży a przecież nie wolno narazać maleństwa. Kasy poszło... masakra- dzięki Bogu moglam sobie na nie pozwolić. Ale co maja zrobić laski, które nie moga wydać 300-600 PLN na badania? Nie wiem....
Dzisiaj ide z wynikami testów, zobaczymy co Pan gin powie Confused
A wy tez robicie tyle testów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kami0301



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 1:52 pm    Temat postu: Przygotowanie do zajścia w ciążę> Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć
Chcę jak najlepiej przygotować się do zajścia w ciążę. Bardzo poproszę o dobre porady. Zaczełam dziś rano od zakupu foliku co dalej???
pozdrawiam i czekam na odp. Very Happy



---------edited by emilka---------
max 3 znaki przestankowe obok siebie - takie mamy wymagania na forum
temat przeniosłam do odpowiedniego działu i tematu pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

musisz zrobic mase badan, szczepien itp...
wszystko masz w tym dziale wiec wystarczy poczytac Neutral...
nie bedziemy 10 razy tego samego pisac... Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justysiaaa



Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 154

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 11:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Smile Ja to Wam kobietki zazdroszczę...Ja też już bym się chciała przygotowywać do macierzyństwa ale niestety wiek mi na to nie pozwala:D No bo jak w wieku 17 lat planować dziecko... Poczekam sobie jeszcze 3/4 latka i będzie ok Smile Skończę akurat szkołę i będzie można myśleć co dalej Smile A Wam jak starania idą? Smile Cierpliwości Very Happy Domyślam się jak Wam ciężko, tyle zawodów i w ogóle ale będzie dobrze Smile Zajdziecie prędzej czy później napewno...Trzymam mocno za Was kciuki Smile:*
_________________
Miłość to zaufanie, odsłonięcie swoich słabości, oddanie swojego szczęścia w ręce drugiej osoby...Kocham Cię...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szatynka240



Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Haj
Ja zaczełam się przygotowywać do ciąży jakieś trzy miesiące przed planowanym poczęciem Laughing . W tym czasie trzy razy odwiedziłam swojego ginekologa. Z badań to miałam zrobioną cytologię. Zaczełam przyjmować folik oraz zdrowo się odżywiać. Unikałam alkoholu, ograniczyłam picie kawy.
Teraz jestem w 16 tygodniu ciąży, która jest zagrożona. Miałam plamienie, tydzień leżałam w szpitalu. Cały czas przyjmuje leki podtrzymujące ciąże. Obecnie czuje się ok i jestem dobrej myśli.
Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szatynka to powodzenia i wytrwałosci Smile napewno sie uda..oby jeszcze z pare tyg donosic..i juz dzidzia przezyje na naszym swiecie Smile tyle ze bedzie wczesniakiem a moze tak sie ułozy ze do 40tyg donosisz Smile kto wie? wazne zebys sie dostosowywała do zalecen lekarza...na podtrzymanie ciazy bierzesz No-spe? wogole wiadomo dlaczego jest zagrozona? Sad
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justysiaaa



Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 154

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ojej...To musi być straszne uczucie, tyle starania i strach że się straci to na czym tak bardzo zależy...Ciąże teraz nie wiem czemu często są zagrożone...Nie powiem byś się nie przejmowała bo to całkiem normalne ale bądź dobrej myśli Smile Pozytywne myślenie czasem działa cuda Wink Będzie dobrze ja jestem pewna że będzie ok i trzymam mocno kciuki za to Smile Jak i pewnie wszystkie kobietki z naszego forum Smile Pozdrawiam i przesyłam buziaki!! Laughing Laughing
_________________
Miłość to zaufanie, odsłonięcie swoich słabości, oddanie swojego szczęścia w ręce drugiej osoby...Kocham Cię...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gogo282



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 10:02 am    Temat postu: Dzidzie, dzidziusie, dzieciaczki!!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Wami , ze ciaza zagrozona to powazna sprawa, ale jest wiele przykladow , ze takie ciaze koncza sie szczesliwie.Moja kolezanka w jednej ciazy lezala przez kilka miesiecy w lozku nie wychodzac nawet na balkon.Dzisiaj ma 2 dorodnych synow zdrowych jak rydze :D
Jak sie czegos bardzo pragnie i wypelnia sie zalecenia lek.to wszystko bedzie dobrze.Zycze Ci Brunetko tego z calego serca.
My z mezem teraz jestesmy na etapie starn o dzidziusia i te wszystkie przzycia i watpliwosci dziewczyn tutaj piszacych sa mi bardzo bliskie.
Trzymam kciuki za wszystkie wasze ciaze , te ktore juz sie materializuja te ktore beda :D


----


Oj chyba strzelilam gafe :oops: , oczywiscie mialam na mysli Szatynke :lol:


posty połączyłam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nickinicki



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 3:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej mam pytanie czy wiecie może kiedy można zrobić pierwsze usg i kiedy będzie widać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zalezy jakie..dopochwowe? czy brzuszne?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group