Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak przygotowac sie do ciazy??

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarlama



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 8:29 pm    Temat postu: Jak przygotowac sie do ciazy?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wlasnie.

Planujemy na wiosne (maj/czerwiec) rozpoczac starania o dzidzie.
Co prawda do lekarza nie moge sie dostac Evil or Very Mad a prywatna wizyta w moim miescie to koszt 90 zl !!! na co nas nie stac Evil or Very Mad
Zabki - mam wyleczone, staram sie jesc racjonalnie (zdrowo), unikam kawy i chodze na spacery.
Od poczatku stycznia lykam Folic, vit.C, rutynoscorbin i escaven, aby sie wzmocnic... co jeszcze moge "wykonac" aby przygotowac sie do ciazy?

Do lekarza chce isc - w marcu jak wezme urlop Twisted Evil

Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że jestes świadoma, że do ciąży trzeba się przygotować, bo jeszcze w naszym społeczeństwie mało takiej świadomości.
Właściwie to co napisałaś jest zalecane przez lekarzy jako przygotowanie.
Tylko też trzeba uważać, żeby nie przesadzić z różnymi witaminami i mikroelementami - wskazany jest umiar. Zarówno nadmiar jak i niedobór nie wyjdzie na zdrowie ani przyszłej matce, ani jej dziecku. Praktycznie rzecz biorąc zrównoważona dieta powinna zapewnić przyszłej matce wystarczające ilości mikroelementów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
k-a-s-i-e-n-k-a69



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 4:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja radze przygotowac jeszcze:
-duzo cierpliwosci
-chusteczki chigieniczne (na nagle napady placzu bez powodu)
-dobra przyjaciolke (jak Cie facet wkurzy to sie przyda)
-transparent z napisem "MAM DZIECKO" (jak urodzisz to bedziesz miala ochote chwalic sie tym przed calym swiatem)
-pamietnik zeby wszystko notowac ( w ciazy moze byc wazny kolor moczu,godziny posilkow,czestotliwosc skurczy)
-buty na plaskiej podeszwie (kregoslup)
Pozdrawiam i zycze sukcesow:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tarlama



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 6:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

k-a-s-i-e-n-k-a69 napisał:
Ja radze przygotowac jeszcze:
-duzo cierpliwosci
-chusteczki chigieniczne (na nagle napady placzu bez powodu)
-dobra przyjaciolke (jak Cie facet wkurzy to sie przyda)
-transparent z napisem "MAM DZIECKO" (jak urodzisz to bedziesz miala ochote chwalic sie tym przed calym swiatem)
-pamietnik zeby wszystko notowac ( w ciazy moze byc wazny kolor moczu,godziny posilkow,czestotliwosc skurczy)
-buty na plaskiej podeszwie (kregoslup)
Pozdrawiam i zycze sukcesow:)


He he dzieki Very Happy
Praktyczne rady Smile
Cierpliwosc i checi to juz od dawna mam Embarassed
W chusteczki, czekolade i ogorki kiszone zaopatrze sie jak tylko zaciaze Wink
Przyjacolki mam - 2 sprawdzone (jedna dzieciata) wiec jakby co - mam gdzie plakac Wink
Transparet - zbedny, mi wystarczy ze bede miala dzidziola Very Happy
Pamietnik - o tym nie pomyslalam. Faktycznie, notatki moga sie przydac. Przy okazji wprawie sie, bo przy dzidzi notakti beda konieczne Rolling Eyes
Buty - no musze kupic jak i cala odziez - ale to jak zaciaze Smile

Dzieki za rady Very Happy
Jesli cos Ci przyjdzie jeszcze do glowy - czekam na rady Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annaso
Gość









PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 4:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i jeszcze przygotuj się na nieustające mdłości-jestem w 4 miesiącu i na szczęście się skończyły,ale były naprawdę wyczerpujące.Sprawiły że w pod koniec 4 miesiąca nic nie przytyłam a dziecko jest już spore.Nie życzę tego nikomu,ale to co mogę doradzić to duży karton rumianku,on trochę to łagodzi:)
I oczywiście nie radzę wierzyć w poranne mdłości:)Poranne ,popołudniowe,wieczorne i nocne:)-tak się powinny nazywaćSmile
Ale to podobno znaczy że dzidziuś rośnie,duży poziom progesteronu otwiera wpust do żołądka.
Powodzenia
Powrót do góry
Tarlama



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Confused
A mnie sie okres spoznia.
Nie mam tez zadnych objawow, ze zaraz sie pojawi Confused

Nie matwilabym sie (a nawet cieszyla) gdyby nie to, ze od ponad tygodnia jestem chora i biore leki Shocked

Juz sama nie wiem co o tym myslec Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bea



Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedynie co można życzyć Tobie, spełnienia marzeń i upragnionego dzidziusia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tarlama



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie bylam w ciazy Rolling Eyes to przez chorobe (prawie 3 tygodnie) nie mialam okresu... tak lekarz powiedzial, a testy ciazowe potwierdzily... Moze to i lepiej - w koncu bralam leki Rolling Eyes

Bylam u gina.
Wchodze i mowie: przygotowujemy sie z mezem do ciazy.
Lekarz: i co? ja jestem do tego Pani potrzebny?
Zdebiala....
Wytlumaczylam, ze biore folik, escaven i magnez... i pytam: co jeszcze, aby sie przygotowac.
On: dobrze, bardzo dobrze.

Ja: Prosze o skierowanie na badania czy przeszlam rozyczne i tkosoplazmoze (powiedzialam ze mam w domu koty)
On: nie trzeba. Na rozyczke byla Pani szczepiona - jak wszystkie dziewczynki - w wieku 14 lat, toksoplazmoza jest niebezpieczna w 3 trymestrze i to tylko nowo wszczepienna. A tak robi sie takie badana jak nie wiadomo dlaczego Pani poronila.
Zdebialam po raz 2.
On: na razie przez rok prosze sie starac, a po tym czasie jesli nic nie wyjdzie przujdzie Pani do mnie i zobaczymy co sie tam dzieje. HA HA HA

Jak to jest z tymi badaniami? Sa konieczne? Lekarz moze mnie wyslac na takie badania?
Nie mam ksiazeczki szczepien - zaginela kilka lat temu w szkole Twisted Evil
Nie wiem co mam robic. Tyle slyszalam o tokso i rozyczce.... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

My tez z mężem mamy zamiar zacząć się starać o Dzidzię Very Happy Byłam u ginekologa i również zapytałam co zrobić by dobrze się przygotowac do ciąży.Usłyszałam to co Ty,czyli że folik i magnez wystarczą.Ja też 2 miesiące temu zaczęłam brać witaminki,rzuciłam palenie i wyleczyłam zęby.Dużo czytałam na temat badań jakie powinno się wykonać,a mianowicie:mocz,morfologia,poziom cukru i cholesterolu,badania na obecność przeciwciał różyczki i na toksoplazmozę.Zapytałam o skierowanie,ale otrzymałam odpowiedź, że te badania wykonuje się u kobiet w ciąży za darmo,a przed ciążą można je wykonać płatnie.
Moje pytanie pytanie brzmi:Po co u kobiety w ciąży wykonywać badanie np. na obecność przeciwciał różyczki,skoro i tak nie może się ona w razie czego zaszczepić?Ale tego nie da się przeskoczyć.To po prostu nasza Służba Zdrowia Evil or Very Mad
Ja zrobię badania płatnie.Nie chce potem się martwić o mój Skarb Very Happy Pozdrawiam gorąco i napisz co udało Ci się załatwić Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tarlama



Dołączył: 04 Sty 2006
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 8:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Netka Very Happy razem bedzie nam razniej Wink

Niewie udalo mi sie zalatwic od poczatku marca - bo 2 raz w tym roku jestem chora Evil or Very Mad
Ta zima juz sie chyba nigdy nie skonczy Rolling Eyes

Zaopatrzylam sie w oczyszczajce ziolka, ktore podobno wspomoagaja proces zaciazania Wink dobre sa i reweklacujnie dzialaja na moj brzuszek, wiec je pije Laughing
Badania ide zrobic w przyszlym tygodniu - oczywiscie platne, bo nie chce czekac Twisted Evil i martwic sie jak juz zaciaze.
Obecnie mam @, o dziwo super bolesna Shocked - a bylo juz tak milo przez 4 ostatnie cykle Rolling Eyes
Nadal lykam zestaw dla przyszlej mamy (folik+magnez+escaven) i pije ziolka Wink Nie jem miesa i czekam na wiosne, bo tej sklepowej chemii w warzywach nie chce jesc Rolling Eyes Robie sobie zupy z wloszczyzny, ryby, surowki z biala kapusta i ryz naturalny. Troche mi miesa brakuje, ale trzymam sie Wink Slodyczy - w ramach oczyszczania tez nie jem Sad i kawe odstawialm Crying or Very sad
A co Tobie udalo sie zaltwic? Jak przygotowania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group