Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jak powiedzieć rodzicom, że będę samotną matką

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_e



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:03 pm    Temat postu: jak powiedzieć rodzicom, że będę samotną matką Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie jak wyżej. Czy, któraś z Was miała podobny problem. Choć mam już swoje lata to wiem, że rodzice nie zakceptują tego faktu. Możecie doradzić jak to w miarę spokojnie Im powiedzieć. Jestem w 26 tc, mama już widzi ale na razie milczy. Za dużo czasu już nie mam.

Dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czemu nie zaakceptuja? ile masz lat?

Dodano po 1 minutach:

a no prawda.. bo jestes samotna..ehh
pewnie nie jest im za wesoło... corka w ciazy i samotna..nie ma powodu do radosci.. teraz.. ale za pare tyg napewno im sie odmieni.. Smile
ujrza wnuczke lub wnuczka i serce zmieknie..
a z ojcem dziecka nie ma szans na zwiazek i stworzenie rodziny? on wogole wie ze jestes w ciazy?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_e



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,

tak ojciec dziecka wie, że zostanie ojcem i choć wie, że to on jest ojcem to zastanawia się czy dać dziecku swoje nazwisko. Odpowiada mu cichy związek, który trwa już parę lat. Więc na związek z Nim nie mam nadzjeii. Jak się kocha, to rozumu ciężko słuchać (mówię o sobie).

Z jednej strony cieszę się na moją kruszynę a z innej ciężko jak pomyślę, że o wszystko muszę walczyć sama, że na tą malutką istotkę za drzwiami w szpitalu nikt nie będzie czekał.

Rodzice cóż - źle się to skończy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elzbieta.MP



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 2:22 pm    Temat postu: myśl pozytywnie:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteś dorosła, z radością oczekujesz na dziecko, spróbuj znaleźć w całej tej sytuacji dobre strony. Rodzicom powiedz o ciąży jak najszybciej - zrozumieją. Im wcześniej poinformujesz ich, że zostaną dziadkami, tym więcej czasu będą mieli na oswojenie się z tą myślą, pogodzenie z sytuacją.
Bądź dobrej myśli i myśl pozytywnie - dziecko to czuje:)
Trzymam kciuki! Powodzenia:)
Ela, redaktorka Mamopedii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_e



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 2:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za słowa otuch.

Te delikatne kopniaczki są niesamowite, aż żałuję, że dzidzia nie kopie częściej. Czasami mam wrażenie, że chce mnie pocieszyć gdy jest mi smutno, choć u moich rodziców siedzi cicho Smile, za to później dokazuje.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóz to niewątpliwie problem . Rodzice jednak muszą wiedzieć. A może zaakceptują to i nie będzie tak źle ? Pytanie jeszcze jest takie czy rodzice nie wyrzuca Cie z domu bo to tez możliwe przy nietolerancji... Czy w takiej ewentualnej sytuacji poradziłabyś sobie sama z dzieckiem? Miałabyś za co żyć?
Ojciec jak ojciec.Zdarzają się i tacy niestety. Nie zmusisz do miłości a może jak zobaczy maleństwo to zmięknie? Jeśli nie to pamiętaj o alimentach bo jednak pieniążki przy maluszku są bardzo potrzebne i nie ma co unosic się honorem czy dumą.
Ciesz sie kochana tym dzieciaczkiem. To najpiekniejszy dar jaki można otrzymac od życia. A kopniaczki będą częstsze już niebawem. Maluszek zacznie sie wypinac tak bardzo,że zobaczysz jego nózkę ...ach jak sobie przypomne ...wzruszyłam się na samo wspomnienie tego cudnego stanu
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group