Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

jak pomoc osobie uzaleznionej od narkotykow?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
besweaty



Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 11:22 am    Temat postu: jak pomoc osobie uzaleznionej od narkotykow? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej , mam problem.moj chlopak jest uzalezniony od palenia marihuany , nie pali w sumie od paru dni, jest mu ciezko i wspieram go , no wlasnie , chyba robie to tylko ja. Jego brat sie z niego smieje , sam go nauczyl tego , kumple wszyscy pala i rowniez sie z niego smieja i mam wrazenie ze to ze sie od nich odcial to moja wina i oni wydaje mi sie ze tez tak uwazaja rowniez brat.jak go wspierac? Nie ma dobrego kontaktu z rodzicami z tego co wiem , jak reagowac jak sie podda? Chce mu bardzo pomoc ;) myslalam o terapii w najgorszym przypadku.
Dodam ze to jego decyzja , sam chcial sie wyrwac z tego nalogu , do niczego go nie zmuszalam aczkolwiek bardzo mi to przeszkadzalo bo nientoleruje narkotykow.[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Noppi



Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 10
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, marihuana to specyficzny miękki narkotyk, który mawia się że, nie uzależnia - niestety to nie prawda. Psychicznie owszem uzależnia, wiem o tym doskonale - byłem młody i sam nie jedno próbowałem;)

Jedyne co możesz zrobić to liczyć na jego silną wole i chęci, najlepiej znaleźć mu jakieś zajęcie, nie wiem czym się interesuje - jakaś gra, film, sklejanie modeli czy cokolwiek co pochłonie go na długie godziny.

Osobiście nie widzę w tym większego problemu, naprawdę to tylko siedzi w głowie - jak interesuje go opinia kolegów i brata, to proszę zaprzestań prób pomocy, bo to nie da - on musi chcieć, a co najgorsze "odmuła" trwa nawet do pół roku, po tym czasie dopiero odczuje różnicę, zmniejszy się zamuła.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jarecki99



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 03, 2013 11:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że sam widzi taka potrzebę rzucenia nałogu, nie opuszczaj go, wspieraj, niech to zrobi dla siebie i ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JablonskaM



Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najwazniejsze ze to jego nie twoja decyzja. Teraz musi tylko poradzic sobie z kolegami którzy inteligencja nie grzesza. Razem wam sie uda minie jakis czas troche nerwow i bedzie czysty zeby tylko do tego nie chcial wrocic.
Powodzenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia-79



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w gorszych sytuacjach warto skorzystać z pomocy ośrodka dla osób uzależnionych, albo poradni terapeutycznych. Wyjście z nałogu to trudna sztuka, czasami samemu jest ciężko, a bliscy mimo, że chcą pomóc niestety nie zawsze mogą. umysł osoby uzależnionej idzie w innym kierunku niż osoby zdrowej, dlatego osoby zdrowe wielu rzeczy nie są w stanie zobaczyć, a tym bardziej pomóc. jestem osobą uzależnioną od narkotyków, ale po leczeniu w ośrodku i trzeźwą od 7 lat. W razie czego chętnie udzielę jakiś informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wrak



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 24, 2013 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze jest ,że sam podjął taką decyzję. Sam z doświadczenia wiem ,że paliłem z nudów. Dlatego musi sobie zaplanować cały dzień i nie mieć chwili wolnego. Najlepiej jak byś była w tym planie dnia, jak ja spędzałem czas z moją kobietą to nie ciągnęło mnie do kolegów, a jak mnie do nich nie ciągnęło to i nie paliłem. Dużo zależy od towarzystwa. Jest takie powodzenie wleciałeś we wrony ,to kracz jak one.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
razus



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 03, 2013 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie trawka jest wszędzie. Myślę ,że legalizacja po części rozwiązała by problem, wiadomo - zakazane lepiej smakuje. A do tego państwo by się wzbogaciło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

razus napisał:
trawka jest wszędzie. Myślę ,że legalizacja po części rozwiązała by problem, wiadomo - zakazane lepiej smakuje.

Naprawdę myślisz, że gdyby zalegalizowano marihuanę to nagle przestałaby wszystkim smakować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pannarenata



Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim rozmowy i pokazanie, do czego nałóg prowadzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group