Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jak oduczyc dwulatka obgryzania paznokci?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malutka23



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 231

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 12:07 pm    Temat postu: Jak oduczyc dwulatka obgryzania paznokci? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, moze znacie jakies sprawdzone metody oduczenia dziecka obgryzania paznokci?

Moja corka od jakiegos czasu strasznie obgryza i paznokcie i skorki. Jak ja pytam dlaczego to robi to mowi, ze cos jej tam przeszkadza. Nic w naszym zyciu ostatnio sie nie zmienilo, mala nie chodzi do przedszkola, lekarz stwierdzil, ze nie jest to spowodowane nerwica. Corcia nie jest wstydliwym dzieckiem, jest bardzo ufna i pogodna. Probowalam juz roznego rodzaju zeli, gorzkich lakierow, ale nic nie pomaga. Boje sie, ze jesli tak dalej pojdzie to rozwinie sie z tego jakas choroba. Zdarza sie, ze obgryza skorki do krwi, a pozniej marudzi, ze bola ja paluszki.
Juz nie wiem co robic, prosze o pomoc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 11:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj wiesz ze to chyba kazde dziecko przechodzi? ja jak opiekowałam sie 3latkiem to mial nałog non stop obgryzania paznokci...;/, jego mama probowała wszystkiego..malowała lakierem a on dalej gryzł i nie oduczył sie do tej pory. mojej przyjaciołki cora ma 2,5 roku i tez zaczeła gryzc pazurki...
to chyba zwiazane jest z napieciem jakimkolwiek. tak dzieci odreagowuja Neutral a jak je oduczyc? ja małemu mowiłam ze przez to ze obgryza ma pełno bakterii w brzuchu. pomagało ale tylko na jakis czas.. Neutral nie mam pojecia jak oduczyc... ;/
aha przez te obryzanie nabawił sie jakiejs bakterii w brzuchu Neutral
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malutka23



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 231

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 10:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind, nie strasz. Sad Wlasnie tego najbardziej sie boje. Lekarz tez mowil o tym, zeby tylko jakies chorobsko sie z tego nie rozwinelo. Juz mi po prostu rece opadaja. Powtarzam, zeby nie gryzla paznokci chyba 100 razy dziennie. Na razie najskuteczniejsza metoda jest zajmowanie jej czyms raczek, ale to i tak pomaga tylko na chwile Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ehh..co do chorobska..to jesli po przyjsciu z podworka bedziecie od razu myc łapki to nie złapie zadnej bakterii.. mały ktorym sie opiekowałam bawił sie w piasku,dotykał gałezi, grał w piłke i cały czas rece były brudne...wtedy nałatwiej o zarazy..ale przeciez nie mozna chodzic za dzieckiem krok w krok Neutral.
ehh..
mysle ze samo powtarzanie nic nie da.
własnie zajecie rak jest dobrym pomyslem tylko ze jak bedzie miala ochote na obryzienie to poprostu to zrobi..;/ moze wyrosnie z tego?
wytrwałosci zycze!
ps- a moze ktores z Was ma taki nawyk? Ty lub maz? przypadkiem nie jest to dziedziczne? nie wiem juz sama... Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malutka23



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 231

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zadne z nas nie ma takiego nawyku. Ja mam po prostu "fioła" na punkcie zadbanych dłoni. Moj mężuś musial sie dostosowac Laughing Odkad sie poznalismy to MUSI dbac o dlonie Laughing Laughing Sama juz nie wiem, poczekam, moze po prostu z tego wyrosnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heh Smile jak widac geny nie maja nic wspolnego Smile. to moze tak odstresowuje sie.. Neutral nie wiem. byłas u pediatry? ciekawe co lekarze na to...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malutka23



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 231

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bylam, nawet nie byl zaskoczony. Stwierdzil, ze dzieci po prostu to robia i juz. Powiedzial mi, ze nerwicy ona na pewno nie ma. Taki jej urok. Stwierdzil, ze jej przejdzie. Oby mial racje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group